Piątek z hat-trickiem! Polak wygrał mecz w pojedynkę

Pio! Pio! Pio! Krzysztof Piątek odpalił pistolety na całego — polski napastnik skompletował hat-tricka w meczu z Konyasporem. Jego Basaksehir przegrywał 0:2 do 67. minuty, kiedy były zawodnik Milanu rozpoczął strzelanie.

Zaczęło się od wykorzystanego rzutu karnego i bramki kontaktowej. Następnie w 79. minucie Piątek pokazał prawdziwą czutkę napastnika w polu karnym rywali, bardzo dobrze wychodząc do podania i strzelając głową. Na ten moment był to trzeci dublet Polaka w tym sezonie, w dodatku dający wyrównanie Basaksehirowi. 28-latek czuł najwyraźniej, że to jego dzień i na finiszu dał od siebie coś ekstra. W drugiej minucie doliczonego czasu gry polski snajper przyjął futbolówkę na prawej stronie, ułożył ją sobie do strzału i uderzył po ziemi. Może nie był to strzał niezwykle groźny, ale wystarczył, aby pokonać bramkarza Konyasporu.

źródło: Merkur-Sports | T. Konyaspor (2-3) R. Başakşehir – Highlights/Özet | Trendyol Süper Lig – 2023/24 (youtube.com)

Piątek tak skuteczny nie był od wielu lat

Tym samym Krzysztof Piątek skompletował swojego pierwszego hat-tricka na boiskach Super Lig. To także pierwszy hattrick od pamiętnego meczu Genoi z Lecce w Pucharze Włoch, kiedy była gwiazda Serie A zaliczyła aż 4 trafienia w jednym pojedynku. Miało to miejsce w sierpniu 2018 roku, a więc aż 5,5 roku temu!

W tej chwili 27-krotny reprezentant Polski ma na swoim koncie 10 goli w lidze tureckiej (co warto podkreślić przy xG na poziomie 8.16). Jeśli „Pio” utrzyma taką formę przez najbliższe miesiące, z pewnością otrzyma powołanie na marcowy mecz z Estonią.