Philippe Coutinho blisko nowego klubu. Wielki powrót po 24 latach?

Philippe Coutinho jest w tym momencie wypożyczony do katarskiego Al-Duhail SC z angielskiej Aston Villi. Wydaje się jednak, że w obu klubach nie ma większych szans na dalszą grę. 31-letni Brazylijczyk według doniesień ge.globo prowadzi obecnie negocjacje dotyczące powrotu do swojej ojczyzny.

Coutinho nie budzi większego zainteresowania

Informację na temat przyszłości Coutinho przekazał na czwartkowej konferencji prasowej Prezes Vasco da Gama Pedrinho. 68-krotny reprezentant Brazylii jest wychowankiem tego klubu i to z niego w 2008 roku sprzedano go do Interu. Dwa kolejne lata spędził jednak w barwach Vasco, bowiem Włosi zgodzili się na wypożyczenie powrotne. Philippe Coutinho w kolejnych latach występował m.in. w Serie A, Premier League, LaLidze oraz Bundeslidze. Niestety, jego kariera skomplikowała się po hitowym angażu w FC Barcelonie. Transfer do Aston Villi początkowo zapowiadał się obiecująco, jednak Brazylijczyk szybko spuścił z tonu. Mizerne występy w słabej lidze katarskiej najprawdopodobniej definitywnie przesądziły o opuszczeniu Europy. Brakuje obecnie mocniejszych klubów, które byłyby zainteresowane daniem szansy Coutinho.

REKLAMA

Wspomniane ge.globo przekonuje, że Vasco da Gama od dawna interesowało się możliwością powrotu swojego wychowanka. Obecnie, gdy jego sytuacja na rynku transferowym jest najsłabsza od wielu lat, Brazylijczyk może skusić się na powrót do klubu, który opuścił blisko ćwierć wieku temu. Aston Villa prawdopodobnie nie będzie robiła żadnych przeszkód, ciesząc się z usunięcia nazwiska z listy płac. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, Coutinho prawdopodobnie powróci do swojej ojczyzny i spróbuje odbudować formę. Obserwując jego postawę z ostatnich miesięcy trudno jednak nie odnieść wrażenia, że na ten moment jego największym autem jest znane nazwisko.

Sourcege.globo
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ