Peter Prevc wygrywa w Planicy! Stoch blisko czołówki

Peter Prevc wygrał przedostatni konkurs indywidualny w sezonie 2023/24. Kończący karierę Słoweniec w pięknym stylu wyprzedził Daniela Hubera i Johanna Andre Forfanga. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch uplasował się na dobrej 11. lokacie.

Ostatni akord sezonu

Po tygodniach zmagań w Pucharze Świata oczy wszystkich kibiców skoków są skierowane na Planicę, gdzie tradycyjnie kończy się sezon zimowy. Do piątkowych zmagań indywidualnych awansowało czterech Polaków, odpadł Maciej Kot. Blisko wygranej w kwalifikacjach był Piotr Żyła, który po wspaniałym locie na 241 metrów, przegrał z Ryoyu Kobayashim zaledwie o 0,6 pkt. Aż tak kolorowo nie było jednak już w rywalizacji głównej. Najlepszym z biało-czerwonych był 7. Aleksander Zniszczoł. 14. miejsce zajmował Kamil Stoch, a 21. był Piotr Żyła. Co ciekawe wszyscy nasi reprezentanci dzielili swoje lokaty z innymi rywalami. Do drugiej serii nie zdołał awansować Dawid Kubacki. Liderem na półmetku rywalizacji był Daniel Huber. Drugie miejsce zajmował kończący karierę Peter Prevc, a podium zamykał Timi Zajc. Do „30” kolejny raz w tym sezonie awansował japoński weteran Noriaki Kasai. Z kolei upadek przy swoim skoku zaliczył Anze Lanisek. Szczęśliwie Słoweniec wstał o własnych siłach, ale odpadł z rywalizacji.

REKLAMA
źródło: X/Eurosport_PL

Blisko ostatecznych rozstrzygnięć

W Planicy rywalizacja toczy się nie tylko o końcowe miejsca w klasyfikacji generalnej, gdzie to Kryształową Kulę ma zapewnioną Stefan Kraft, ale również o wygraną w klasyfikacji lotów narciarskich i w mini-cyklu Planica 7. Po piątkowym konkursie wysokiej pozycji w tym zestawieniu nie utrzymał Piotr Żyła, który po drugim przeciętnym skoku zajął 23. miejsce. Znacznie lepszy występ zaliczył Kamil Stoch, który ostatecznie znalazł się na 11. pozycji, czym wyrównał swój najlepszy tegoroczny rezultat. Najwyżej klasyfikowany z Polaków Aleksander Zniszczoł skoczył 207,5 metra przez co zaliczył spory spadek w tabeli na 14. lokatę. Finalnie najlepszy okazał się Peter Prevc, który dzięki fantastycznej próbie na 231 metrów wyprzedził drugiego Daniela Hubera. Podium uzupełnił Johann Andre Forfang. Bardzo dobre występy zaliczyli reprezentanci krajów, które rzadko goszczą na wysokich lokatach. 8. miejsce zajął Amerykanin Erik Belshaw, 15. był Ukrainiec Yevhen Marusiak, a tuż za nim uplasował się Włoch Alex Insam.

źródło: X/Eurosport_PL

Przed skoczkami teraz sobotni konkurs drużynowy, natomiast w niedzielę na zakończenie sezonu zawody z udziałem najlepszej trzydziestki sezonu.

Wyniki Polaków:

11. Kamil Stoch – 213 m i 218,5 m

14. Aleksander Zniszczoł – 221,5 m i 207,5 m

23. Piotr Żyła – 211,5 m i 205 m

32. Dawid Kubacki – 197 m

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ