OFICJALNIE: Walka Chalidow kontra Adamek już 24 lutego 2024 r.!

Jedna z najbardziej medialnych walk we współczesnej historii polskiego boksu odbędzie się już 24 lutego 2024 roku. Jak poinformowano w komunikacie medialnym, z okazji dwudziestej rocznicy powstania marki KSW szykuje specjalne wydarzenie, które odbędzie się w PreZero Arenie Gliwice. W walce wieczoru gali XTB KSW Epic, która będzie nawiązywać do historii Konfrontacji Sztuk Walki, dojdzie do niesamowitego pojedynku dwóch legend świata sportu. W bokserskim starciu zakontraktowanym na sześć rund Mamed Chalidow, największa gwiazda polskiego MMA, zderzy się z Tomaszem Adamkiem, mistrzem i pięściarską legendą ringów.

Mameda Chalidowa oraz Tomasza Adamka nie trzeba nikomu przedstawiać

Ten pierwszy od debiutu w MMA w 2004 roku stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie. W KSW osiągnął już wszystko co mógł osiągnąć i mimo że swego czasu ogłaszał już zakończenie kariery sportowej, nadal jest gotowy na nowe wyzwania. Takim bez wątpienia będzie Tomasz Adamek i to w formule, która w teorii będzie dużym handicapem dla rywala – boksie.

REKLAMA

Góral z Gilowic w trakcie kariery stoczył 59 zawodowych pojedynków w boksie, z których wygrał 54. 31 razy posyłał rywali na deski. Wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej. Swój ostatni pojedynek stoczył w październiku 2018 roku.

Pojedynek Chalidow kontra Adamek to starcie 43-letniego z 47-letnim zawodnikiem

Obaj są legendami sportów walki w Polsce. KSW potrzebuje medialnego starcia, które zarazem broni się sportowo. Czy lepszy będzie młodszy Mamed czy te bardziej doświadczony Tomasz? Wszystko wyjaśni się już 24 lutego 2024 roku. Jak informują organizatorzy, bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży na ebilet.pl. Galę będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ