OFICJALNIE: Rafał Wolski odchodzi z Wisły Płock

Spadek do Fortuna 1. Ligi oznacza zazwyczaj konieczność gruntownych zmian w kadrze. Tak też jest w przypadku relegacji Wisły Płock. „Nafciarze” poinformowali, że kontrakt z klubem za porozumieniem stron rozwiązał Rafał Wolski.

źródło: Wisła Płock

Zaskakujące jest to o tyle, że ledwie 6 marca tego roku ogłoszono przedłużenie umowy z ofensywnym pomocnikiem do 30 czerwca 2025 r. Wtedy jednak nikt na poważnie nie zakładał, że płocczanie nie utrzymają się w Ekstraklasie. Wobec spadku sytuacja jest już zgoła inna i chcąc nie chcąc trzeba szukać oszczędności. A pensja 30-latka z pewnością nie należała do najniższych.

Wolski dołączył do Wisły Płock w marcu 2020 roku

Jednak względu na poważną kontuzję w płockich barwach zadebiutował dopiero rok później. Od tamtej pory niezmiennie pozostawał kluczową postacią Wisły, a szczyt formy osiągnął jesienią minionego sezonu. Ostatecznie jego bilans w Płocku zatrzymał się na 64 meczach, 13 bramkach i 16 asystach.

Wcześniej ekipę z Mazowsza opuścił już Piotr Tomasik oraz Martin Hasek. Ponadto z wypożyczeń do macierzystych klubów wrócili Bartosz Śpiączka i Miroslav Gono. To jednak z pewnością nie koniec zmian w płockich szeregach.

Z kolei sam Wolski niewątpliwie będzie łakomym kąskiem dla ekstraklasowiczów

Zawodnik z kartą w ręku, a więc wystarczy sama premia za podpis, nie trzeba ponosić opłat za transfer odstępny. Strzelam w ciemno, że już teraz znalazł się w notesach dyrektorów sportowych. A może już ktoś zaproponował mu angaż…

REKLAMA
Weronika Góral
Weronika Góralhttp://mymistrzowie.pl
Baba pisząca o piłce. Z góry skazana na pożarcie i szyderczy śmiech.
PODOBNE
REKLAMA
106,119FaniLubię
10,460ObserwującyObserwuj
598ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ