OFICJALNIE: Miedź Legnica sięga po kapitana Korony Kielce!

Na boiskach PKO BP Ekstraklasy rozegrał 115 spotkań w których strzelił 6 goli. W minionych latach reprezentował barwy m.in. Arki Gdynia, Korony Kielce oraz Jagiellonii Białystok, a swoją przyszłość związał z Miedzią Legnica. Bartosz Kwiecień związał się z zielono-niebiesko-czerwonymi dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o rok.

Zawsze powtarzam, że to zielony prostokąt weryfikuje wszystko i wolę pokazywać swoją wartość na boisku niż o sobie mówić. Jestem zadowolony, że włodarze Miedzi pokazali ogromną determinację, żeby mnie pozyskać. Cieszę się, że znalazłem się w miejscu, w którym mnie chcą. Miedź jest albo w Ekstraklasie, albo wysoko w 1 lidze. Chciałbym wrócić do piłkarskiej elity, ale nie chcę ferować wyników, tylko pokazać swoje na murawie. Widzę, że celem całej społeczności skupionej wokół Klubu jest awans – powiedział Bartosz Kwiecień.

REKLAMA

30-letni defensor w końcówce sezonu 2023/24 był jednym z najważniejszych piłkarzy walczącej o utrzymanie w Ekstraklasie Koronie Kielce. Kwiecień w 8 z 9 ostatnich spotkań wybiegł w pierwszym składzie. To jego gol przesądził o pokonaniu Stali Mielec, co miało kluczowe znaczenie dla utrzymania w lidze. Co ciekawe, trzydziestolatek zakładał opaskę kapitana kieleckiego zespołu. Mimo ważnej, żeby nie napisać kluczowej roli w drużynie, umowa z zawodnikiem nie została przedłużona. Skorzysta na tym Miedź Legnica, która planuje walkę o powrót do PKO BP Ekstraklasy.

Kwiecień, Podgórski… Miedź Legnica rośnie w siłę

Ósma drużyna minionego sezonu Fortuna 1 Ligi pozyskała w ostatnich dniach takich zawodników jak Juliusz Letniowski (Widzew Łódź) czy Jacek Podgórski (również z Korony Kielce). Co więcej, legniczanie mają być tak bardzo nastawieni na awans, że podobno odrzucają ciekawe oferty za Wiktora Bogacza. 19-letni napastnik znalazł się na celowniku m.in. Rakowa Częstochowa oraz Jagiellonii Białystok, jednak w przyszłym sezonie ma być jednym z liderów drużyny prowadzonej przez Ireneusza Mamrota. Miedź Legnica wzmocniona takimi piłkarzami jak Podgórski czy Kwiecień wyrasta na jednego z faworytów do awansu.

  SPRAWDŹ TAKŻE
  Więcej
   REKLAMA
   108,221FaniLubię

   MOŻE ZACIEKAWI CIĘ