REKLAMA

OFICJALNIE: Mamed Khalidov kontra Mariusz Pudzianowski na XTB KSW 77

Obaj stoczyli łącznie 49 pojedynków pod szyldem KSW. Zna ich prawdopodobnie każdy Polak – stali się nie tylko twarzami rodzimego MMA, ale jednymi z najpopularniejszych sportowców ostatnich lat. 17 grudnia 2022 roku Mamed Khalidov i Mariusz Pudzianowski zmierzą się w walce wieczoru podczas gali XTB KSW 77, która odbędzie się na Arenie Gliwice. Czy tego typu pojedynek to coś więcej niż ostatni skok na kasę starzejących się zawodników? Co tak naprawdę jest stawką walki?

KSW stawia na starcie gigantów

źródło: twitter/KSW_MMA

Dla Mariusza Pudzianowskiego szansa walki z Mamedem Khalidovem będzie okazją na przedłużenie swojej serii zwycięstw do 6 wygranych. Pudzian w ostatnim występie znokautował Michała Materlę, pokazując, że mając 45 lat osiągnął prawdopodobnie jedną z najlepszych form swojej kariery. Mamed z pięciu ostatnich pojedynków wygrał ledwie jeden, a ostatnio został znokautowany przez Roberto Soldicia. Po odejściu Chorwata z KSW, zniknęły szanse na rewanż. W takiej sytuacji skuszono się na hitowe starcie dwóch topowych gwiazd.

Nie da się ukryć, że zarówno Mamed jak i Pudzian mogą w każdej chwili pożegnać się z oktagonem

Nikt nie wysyła ich na sportową emeryturę, ale można odczuć, że organizowanie superwalk nie mających żadnego znaczenia dla drabinek to zwykła chęć ostatniego rozbicia banku. Paradoksalnie, dziś trudno przewidzieć scenariusz walki, szczególnie mając w pamięci nokaut Pudzianowskiego na Materli. Stawką pojedynku jest tylko i wyłącznie prestiż. Oczywiście, moglibyśmy w tym momencie dyskutować, czy KSW zdoła zrobić szum wokół gali i dzięki temu wypromuje następców Pudziana i Mameda. To temat wałkowany od wielu lat. Obaj Panowie trafili w okres, w którym gale KSW były transmitowane w ogólnodostępnej telewizji, a widzowie szybko ich pokochali.

KSW znajduje się w specyficznym momencie, starając się promować czystosportowe starcia zamiast rywalizacji celebrytów. Czy Khalidov z Pudzianem rozgrzeją emocje fanów? Prawdopodobnie tak. Co dalej? Na to pytanie trudno znaleźć odpowiedź. Wydaje się, że pewien etap w historii KSW dobiega końca. Nie będzie drugiego Mariusza Pudzianowskiego ani drugiego Mameda Khalidova. Świadomi tego, możemy jedynie czekać na jedną z ostatnich walk obu legend.

REKLAMA
SourceKSW
PODOBNE
REKLAMA

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ

99,638FaniLubię
10,660ObserwującyObserwuj
555ObserwującyObserwuj
REKLAMA