OFICJALNIE: Łukasz Poręba trzecim polskim piłkarzem w RC Lens

Liczba Polaków grających we francuskim klubie wciąż rośnie. Dzisiaj do Adama Buksy i Przemysława Frankowskiego dołączył Łukasz Poręba.

źródło: twitter/RCLens

Defensywny pomocnik jest wychowankiem Zagłębia Lubin, w którym grał przez ostatnie lata w rodzimej Ekstraklasie. W polskiej lidze zagrał w 88 spotkaniach, zdobywając w sumie 4 bramki i 5 asyst. Młody, bo dopiero 22 letni zawodnik jest również reprezentantem Polski U21, gdzie zakładał nawet opaskę kapitana. Miniony sezon można uznać za udany. Regularne występy i równa forma Poręby pomogły Zagłębiu utrzymać się w lidze. Łukasz Poręba występuje najczęściej jako defensywny pomocnik, ale może być wystawiany bardziej ofensywnie.

Od jakiegoś czasu śledzimy ewolucję Łukasza i jego występy w klubie i reprezentacji U21. Fakt, że znalazł się na końcu kontraktu, dał nam możliwość jego rekrutacji. Łukasz ma wiele dobrych cech. […] Mimo młodego wieku ma już doświadczenie i naturalne przywództwo. Niemniej jednak pozostaje graczem, którego należy rozwijać i doprowadzić do dojrzałości w Ligue 1. [oferujemy] projekt taki jak my byliśmy w stanie stworzyć dla Christophera Wooha w zeszłym sezonie. To od niego zależy, czy będzie ciężko pracował i ambitny.

Florent Ghisolfi – dyrektor sportowy RC Lens
REKLAMA

Polak dołącza do francuskiego zespołu na zasadzie wolnego transferu

Miedziowym nie udało się przedłużyć z nim umowy, która wygasała 30 czerwca, co nie oznacza, że nie zarobią na przenosinach swojego wychowanka. Zagłębie dostanie ok. 400 tysięcy euro ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika. Niewątpliwie ułatwiło to znalezienie odpowiedniego klubu dla naszego reprezentanta. Już zimą pojawiły się plotki o tym kierunku. Z Lens związał się pięcioletnim kontraktem.

Było polskie trio, które święciło triumfy w Dortmundzie, czy czas na polskie trio we Francji?

autor: Emil

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ