Oficjalnie: Jakub Kamiński od lipca piłkarzem VfL Wolfsburg

Ostatnie doniesienia o przenosinach Jakuba Kamińskiego do Niemiec okazały się jak najbardziej prawdziwe. Lech Poznań oficjalnie potwierdził, że klub doszedł do porozumienia z VfL Wolfsburg, w związku z czym młody skrzydłowy Kolejorza od 1 lipca 2022 roku zostanie piłkarzem „wilków”.

Źródło: @LechPoznan/Twitter

Jednocześnie Kuba Kamiński spełnia swoje marzenie o transferze do Bundesligi, na które bardzo ciężko zapracował podczas pobytu w Poznaniu. Mimo bardzo młodego wieku ten ma już na swoim koncie 85 spotkań w pierwszej drużynie Lecha Poznań, w których łącznie zanotował 13 goli oraz 14 asyst. W bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy rozegrał natomiast 19 spotkań, w których 6 razy trafiał do bramki, a 4-krotnie asystował kolegom z zespołu. Mowa o jednym z lepszych zawodników w naszej lidze, a na pewno jednym z najlepszych młodzieżowców. Co więcej, Kamiński w 2021 zaliczył debiut w dorosłej reprezentacji Polski. Bardzo owocny czas dla młodego Polaka, który po sfinalizowaniu warunków nowej umowy ma zamiar dokończyć jeszcze jedną sprawę w Poznaniu.

Każdego dnia, reprezentując Lech Poznań, ciężko pracowałem na ten transfer. Uważam również, że cele są po to, by do nich dążyć i je osiągać, a nie porzucać w pół drogi, dlatego cieszę się, że transfer do VfL Wolfsburg umożliwił mi dokończenie walki z Kolejorzem o nasze cele – mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Chcę odejść z ekstraklasy, z mojego klubu, jako mistrz Polski i zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby tak się stało

– Jakub Kamiński. Źródło: www.lechpoznan.pl
REKLAMA

Nie zapominajmy przy tym o fakcie, że Lech po raz kolejny puszcza w świat utalentowanego gracza, za którego zainkasują pewnie niemałą kwotę (mówi się o ok. 10 mln euro). Co by nie mówić, w siedzibie Kolejorza umieją w interesy.

W poprzednich okienkach konsekwentnie odrzucaliśmy bardzo atrakcyjne finansowo oferty, jakie pojawiały się w przypadku Kuby. Jednocześnie mieliśmy nieformalną umowę, że nasz utalentowany gracz będzie mógł w następnym roku odejść do innego klubu. VfL było od początku zdeterminowane, już latem składało konkretne propozycje. Teraz doszliśmy do porozumienia, choć z tym zastrzeżeniem, że umowa będzie obowiązywać od 1 lipca 2022. Zatrzymujemy Kubę jeszcze na pół roku i cieszymy się z tego rozwiązania. (…) W skali kraju jesteśmy wzorem, jeśli chodzi o prowadzenie młodzieży. Zawsze patrzymy na rozwój zawodnika i wyjazd w momencie, kiedy jest on gotowy. A po drugie, do miejsca, które umożliwia progres. Wolfsburg to bardzo ciekawy projekt i przedstawił naszemu zawodnikowi ciekawe perspektywy, mają na niego pomysł. Nasze działania powodują też zresztą, że młodzi gracze nam ufają, bo mają przykłady z przeszłości starszych kolegów, o których w odpowiedni sposób zadbaliśmy

– dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa. Źródło: www.lechpoznan.pl
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,068FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ