OFICJALNIE: Filip Rejczyk dołącza do Śląska Wrocław

Kilka dni temu Legia Warszawa oficjalnie ogłosiła, że Filip Rejczyk nie przedłuży wygasającej z końcem czerwca umowy i w związku z tym opuści stołeczny klub. Z nadarzającej się „okazji” skorzystali we Wrocławiu – 18-latek podpisał ze Śląskiem dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

źródło: Śląsk Wrocław

Rejczyk to absolwent Akademii Legii

Od 2022 roku, gdy dołączył do drużyny U-19, sukcesywnie piął się w hierarchii stołecznego zespołu. W „jedynce” zadebiutował w 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/24, w wygranym 3:0 starciu z ŁKS-em Łódź. Niestety jednak, w całych ubiegłych rozgrywkach zanotował ledwie… 65 minut na boisku. Fakt ten nie przekonał piłkarza, by w ogóle myśleć o prolongowaniu umowy z warszawskim klubem. Zresztą – Legia sama nie zrobiła wszystkiego co mogła, by zatrzymać 18-latka. Rejczyk miał bowiem zapis, że jeśli rozegra określoną liczbę minut, wówczas kontrakt zostanie automatycznie przedłużony. Mowa dokładnie o… 270 minutach.

REKLAMA

Transfer Filipa to bardzo cenne wzmonienie Śląska Wrocław. Potrzebowaliśmy takiego pomocnika, który świetnie czuje się z piłką i potrafi bardzo dobrze rozgrywać. Nie jest tajemnicą, iż interesowało się nim wiele klubów. Wybór naszej drużyny pokazuje, że piłkarze mocno wierzą w ten projekt. Śląsk z Filipem będzie jeszcze mocniejszy – komentuje transfer David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.

Legia traci, Śląsk zyskuje cennego młodzieżowca. Co prawda jeszcze nieogranego na krajowym podwórku, ale tak naprawdę wicemistrz Polski nic nie ryzykuje, biorąc pod uwagę, że to transfer bez kwoty odstępnego.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,317FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ