OFICJALNIE: Arka Gdynia z ciekawym transferem. 22-latek wróci na właściwe tory?

4 lata temu został okrzyknięty mianem wielkiego talentu. W tamtym czasie reprezentował barwy ŁKS-u Łódź, dla którego zanotował 18 ekstraklasowych występów w sezonie 2019/20. W październiku 2020 roku Adam Ratajczyk przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie miał zostać jednym z liderów. Niestety, kariera 22-latka nie potoczyła się zgodnie z oczekiwaniami. Ratajczyk postara odbudować dawną pozycję na poziomie pierwszej ligi, bowiem związał się dzisiaj z Arką Gdynia.

źródło: Arka Gdynia on X

Ofensywny pomocnik podpisał z pomorskim klubem umowę, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku. Miniony sezon to dla Ratajczyka kontuzja mięśniowa, która wykluczyła go z gry w rundzie jesiennej na cztery miesiące. Wiosną zawodnik występował jedynie w zespole rezerw Miedziowych. Przenosiny do Gdyni dają szansę, że kariera pochodzącego z Warszawy piłkarza w końcu wróci na właściwe tory. Mówimy w końcu o graczu, który ma za sobą 63 występy na boiskach PKO BP Ekstraklasy, a jeszcze jesienią 2022 roku miał pewne miejsce w składzie Stali Mielec (gdzie wypożyczono go z Zagłębia).

REKLAMA

Ratajczyk jest drugim letnim wzmocnieniem Arki Gdynia. Wcześniej do drużyny prowadzonej przez Wojciecha Łobodzińskiego dołączył bramkarz Damian Węglarz. Według informacji Mateusza Hawrota z meczyki.pl blisko klubu jest obecnie Szymon Sobczak, który dotychczas występował w Wiśle Kraków.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ