OFICJALNIE: Arka Gdynia powalczy o Ekstraklasę z napastnikiem… Lechii Gdańsk

24-letni Omran Haydary najbliższy sezon spędzi w Gdyni, reprezentując barwy miejscowej Arki. Pierwszoligowiec wypożyczył afgańskiego napastnika z drużyny lokalnego rywala – Lechii Gdańsk.

źródło: twitter/ArkaGdyniaSSA

Reprezentant Afganistanu najlepszy okres swojej dotychczasowej kariery zaliczył właśnie na poziomie pierwszej ligi

W sezonie 2019/20 uzbierał 12 trafień dla Olimpii Grudziądz, po czym został wykupiony przez Lechię. 2.5 roku spędzone w Gdańsku trudno jednak nazwać udanym czasem – Haydary nie potrafił przebić się do podstawowego składu, próbowany był na skrzydle, miał również problemy zdrowotne. W ubiegłym sezonie rozegrał ledwie 15 minut, po raz ostatni łapiąc się do meczowej jedenastki w listopadzie 2021 roku.

Wobec wypożyczenia Olafa Kobackiego, pozyskanie kogoś w jego miejsce było naturalnym krokiem. Omran ma duży potencjał, co nie tak dawno pokazał na poziomie 1 ligi. Liczymy, że w Arce trener będzie miał z niego tyle samo pożytku, co mieli w Grudziądzu. Wiemy, że stać go na bardzo dobre występy.

Michał Kołakowski – prezes Arki Gdynia
REKLAMA

Dla napastnika wypożyczenie do Arki Gdynia będzie szansą na reaktywację swojej kariery. Co ciekawe, jak podaje portal transfermarkt – Omran Haydary w czerwcu 2023 roku wypełni swój kontrakt z Lechią Gdańsk. Klub ma jednak możliwość dwuletniego przedłużenia umowy. Najbliższe 12 miesięcy zadecyduje więc o przyszłości Omrana na polskich boiskach. Póki co jest objawieniem jednej rundy, ale w końcu dostanie szansę, by potwierdzić, że to nie był chwilowy wystrzał formy.

Arka Gdynia walcząca o Ekstraklasę dzięki trafieniom napastnika Lechii Gdańsk. Brzmi bardzo ciekawie, prawda?

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,221FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ