Od 4:1 do 4:6. Magda Linette przegrywa w finale turnieju WTA Chennai

Polska tenisistka w finałowym starciu przegrała w trzech setach z Czeszką Lindą Fruhvirtovą. Linette po raz ostatni turniej tej rangi wygrała 16 lutego 2020 roku w Hua Hin. Co ciekawe, Polka dotychczas pięciokrotnie wystąpiła w finale turnieju singlowego WTA, z czego… czterokrotnie na azjatyckiej ziemi.

Nie tak miało być

Oczywiście, Magda była w indyjskim turnieju rozstawiona z numerem trzecim, więc jej obecność w finale nie była wielką niespodzianką. Mam jednak wrażenie, że Linette zaprezentowała dokładnie to, czego można było się po niej spodziewać. To zawodniczka o sporym potencjale, która zarazem bardzo często nie potrafi utrzymać wysokiej dyspozycji i występy bardzo udane miesza z mega słabymi. W starciu z Fruhvirtovą mieliśmy tego idealny przykład.

Pierwszy set? Wyborna gra Polki. Drugi przegrany, w trzecim prowadzenie 4:1. Gdy wydawało się, że jest już po rywalizacji, Magda Linette poprosiła o przerwę medyczną, a po niej punktowała już jedynie przeciwniczka. Czy problemy zdrowotne zadecydowały o porażce Polki? W tym momencie nie dysponujemy szczegółowymi informacjami dotyczącymi stanu Linette. Faktem jest, że po przerwie była cieniem samej siebie i w szokujący sposób wypuściła wygraną z rąk. Niestety, takie sytuacje co jakiś czas jej się zdarzają i dlatego wciąż nie potrafi ustabilizować formy.

Polka już we wtorek przystąpi do turnieju w Seulu i po cichu liczymy na kolejne udane występy

Będzie tam rozstawiona z numerem trzecim — pytanie, czy problemy zdrowotne nie pokrzyżują planów. Dzisiejsza porażka w finale martwi, bowiem Magda była o krok od zwycięstwa w turnieju i w bardzo dziwnych okolicznościach oddała mecz z siedemnastoletnią rywalką. Nie wiadomo czego bardziej się obawiać. Tego, że Linette ma poważne problemy zdrowotne, czy tego, że w takim sposób przegrała finał?