Niemcy znaleźli następcę Olivera Bierhoffa. Rudi Völler powraca po 19 latach!

W 2004 roku, po nieudanym występie na Mistrzostwach Europy podjęto decyzję o radykalnych zmianach w reprezentacji Niemiec. Rudi Völler przestał pełnić funkcję selekcjonera, a jego miejsce zajął Jürgen Klinsman wspierany przez kierownika Olivera Bierhoffa. Ten ostatni stał się kimś na kształt dyrektora reprezentacji (oficjalnie jego stanowisko nazywało się tak od 2018 roku). Kilka tygodni temu zdecydowano o rezygnacji ze współpracy z Bierhoffem i rozpoczęto poszukiwania następcy. Dziś dowiedzieliśmy się, że zostanie nim… Rudi Völler.

źródło: twitter/DFB_Team_EN

Czy to nie chichot historii?

Bierhoff pojawił się w kadrze Niemiec, by załatać problemy, które uwydatniły się podczas kadencji Völlera. 19 lat później ten sam Rudi Völler przejmuje stanowisko Bierhoffa. Oczywiście, przez ten czas wiele się zmieniło. Sam Rudi od 2005 roku nie pracuje jako trener, a ostatnie lata spędził jako kierownik/członek rady udziałowców Bayeru Leverkusen. Przede wszystkim, zrozumiał, że woli być osobą pozostającą nieco w cieniu, zamiast zasiadać na ławce trenerskiej. Niemiecki Związek Piłkarski najwyraźniej uznał, że trener wicemistrzów świata z 2002 roku to najlepsza opcja na dość specyficzną funkcję.

Po wielu wspaniałych latach w Bayerze Leverkusen wracam do miejsca, w którym mogłem przeżyć wspaniałe chwile. Dlatego do nowego zadania z kadrą narodową podchodzę z wdzięcznością, pasją i ogromną motywacją. Przede wszystkim musimy położyć podwaliny pod udane Mistrzostwa Europy 2024 wspierane przez całe Niemcy. Mamy do tego zawodników. Z tych wielu czołowych graczy chcemy teraz ponownie stworzyć zgraną społeczność, silną wolę i sympatyczną drużynę narodową, której jasnym celem jest odzyskanie pełnego poparcia fanów. A przede wszystkim chcę dać naszemu trenerowi narodowemu Hansiemu Flickowi i jego zespołowi trenerskiemu wiatr w plecy.

Rudi Völler

Z ogromną radością w kontekście współpracy wypowiedzieli się także Prezes DFB Bernd Neuendorf, selekcjoner Hansi Flick oraz Wiceprezes DFB Hans-Joachim Watzke. Złośliwy powiedzą — wielka rewolucja w kadrze narodowej Niemiec okazuje się farsą, skoro cały czas kręci się wokół tych samych osób.

Völler odszedł, Völler wrócił

Klinsmann odszedł, jego miejsce zajął jego asystent, a następnie były asystent jego asystenta. Warto jednak zauważyć, że Rudi przez te wszystkie lata nie pozostawał w próżni. Pracując w Leverkusen, zdobył nieocenione doświadczenie, które ma wykorzystać w reprezentacji. Włodarze związki nie ukrywają, że pokładają w nim spore nadzieje, a zarazem wierzą, że znajdzie wspólny język z Flickiem i pomoże mu osiągnąć sukces na Euro 2024.

REKLAMA
SourceDFB
PODOBNE
REKLAMA
106,715FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ