Najdłuższe granie w historii! Podsumowanie 2. kolejki PlusLigi

Zakończyła się druga kolejka PlusLigi 2023/2024. Ogrom emocji, szalonych wymian, a nawet… dwudniowe spotkanie! Nie zabrakło także debiutantów i kadrowiczów w najwyższej formie. Polska siatkówka klubowa wróciła na dobre.

Dwudniowe derby Opolszczyzny – historia napisała się na naszych oczach

Dwie najlepsze drużyny z województwa opolskiego zmierzyły się ze sobą w 2. kolejce PlusLigi. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gracze z Nysy – niemal od początku prowadzili w pierwszej partii. Goście grali skutecznie, ale swoje atuty pokazała także ZAKSA – doprowadziła do remisu w końcówce! (21-21). Jokerem w talii gości okazał się Patryk Szczurek, który po wejściu z ławki zanotował asa serwisowego. Siatkarze Stali wykorzystali drugą piłkę setową i objęli prowadzenie (0:1)

Drugi set był bardziej wyrównany, ale w końcówce kapitalnie zagrali Stalowcy. Utrzymali nerwy na wodzy i pewnie sięgnęli po drugą partię meczu (21-25).

ZAKSA musiała odrabiać straty i wrócić do skutecznego ataku. Dobrze rozpoczęty set dodał im pewności siebie i pozwolił kontrolować grę. Zwycięstwo w tej partii zapewnił im skończony atak Bartosza Bednorza (25-21).

Siatkarze z Kędzierzyna – Koźla napędzili się i konsekwentnie punktowali przyjezdnych. Stal Nysa próbowała jeszcze odpowiadać mocną zagrywką, ale niewzruszeni pozostawali gospodarze. Nysanie walczyli do końca, nie byli jednak w stanie zagrozić solidnie dysponowanej ZAKSIE. Seta po raz kolejny zakończył atak Bednorza.

Prawdziwy rollercoaster rozpoczął się w tie – breaku przy stanie 7-4 dla gospodarzy. Stal zaczęła odrabiać straty i losy meczu miały rozstrzygnąć się w końcówce (13-13). Oglądaliśmy sporo błędów po obu stronach, szala zwycięstwa raz przechylała się na korzyść gości, a raz gospodarzy. Piłki meczowe miała zarówno ZAKSA jak i Nysa. W niesamowicie nerwowej i wyczerpującej końcówce spotkania Stal popełniła błąd w ataku – ten punkt dał kędzierzynianom zwycięstwo!

Derby Opolszczyzny zapisały się w historii jako najpóźniej zakończone spotkanie w historii PlusLigi. Pierwszy set rozpoczął się we wtorek, o godzinie 21:00, ostatnia piłka w tie – breaku spadła na parkiet równo o… 0:01 w środę! Nieprawdopodobne spotkanie w polskie lidze!

MVP spotkania został wybrany Bartosz Bednorz – zdobył dla ZAKSY 25 punktów! Identycznym dorobkiem punktowym popisał się gracz Stali Nysa – Remigiusz Kapica.

76 punktów w pierwszym secie!

Dokładnie tyle „oczek” padło w premierowej partii spotkania Czarnych Radom z Treflem Gdańsk. Końcowy wynik pierwszego seta to… 37-39 dla gości! Nieprawdopodobnie wyrównana wymiana ciosów zakończyła się asem serwisowym Mikołaja Sawickiego. 24 – letni przyjmujący Trefla w całym spotkaniu zdobył 18 punktów, co uczyniło go drugim najskuteczniejszym zawodnikiem gdańskiej drużyny. Lepiej od niego spisał się tylko… 20 – latek! Atakujący Aliaksei Nasevich z rocznika 2003 zapewnił żółto – czarnym 19 „oczek”.

źródło: Polsat Sport – X

Pozostałe partie to równie zacięta walka, choć ze wskazaniem na gdańszczan. Goście wygrali kolejnego seta do 22, po to aby w kolejnym ulec Czarnym także do 22 punktów. Ostatnia partia to popis środkowego Patryka Niemca. 26 – latek zdobył 6 „oczek”, kończąc seta ze skutecznością na poziomie 80%.

Dla Trefla Gdańska była to druga z rzędu wygrana w tym sezonie. Komplety punktów na rozpoczęcie sezonu dodały żółto – czarnym pewności siebie na resztę roku. Dla Czarnych Radom porażka z drużyną z Pomorza to… 23. przegrana na własnej hali z rzędu! Fatalna passa ekipy Wojskowych trwa już 683 dni!

Batalia w Bełchatowie

Pięciosetowy pojedynek rozpoczął drugą kolejkę najlepszej ligi świata. Pierwsza partia to wyrównana walka obu zespołów. Zarówno Skra, jak i Cuprum atakowali ze zmiennym szczęściem. Ostatecznie skuteczny atak Hanesa dał gościom pierwszego seta tego spotkania.

Druga odsłona meczu to również zacięta walka do samego końca. Po emocjonującej końcówce zwycięsko po raz kolejny wyszli goście. Kiedy gospodarze przegrywali już 0:2, wydawało się, że lubinanie przywiozą z Bełchatowa komplet punktów. Wzorowo zmobilizowali się za to gracze Skry i po ładnej dla oka siatkówce, ugrali seta 29 – 27! Kapitalna batalia w Bełchatowie. Bełchatowianie napędzili się, dzięki czemu w kolejnej partii rozgromili Cuprum 25 – 16!

W początkowo wyrównanym tie – breaku na zagrywkę wszedł Poręba i zanotował fantastyczną serią serwisów! Po jego zagraniach gospodarze objęli prowadzenie, którego już nie wypuścili (15-10). PGE GiEK Skra Bełchatów z premierowymi punktami w sezonie! Świetny spektakl w Bełchatowie.

Dobrze w ofensywie Skry radził sobie Dawid Konarski. 34 – latek zdobył 20 punktów i został najskuteczniejszym atakującym spotkania. U bełchatowian punktował także Lipiński (18 pkt.), oraz Adrian Aciobăniței (16 pkt.). W drużynie Cuprumu Lubin świetne zawody rozegrał Jake Hanes. 25 – letni Amerykanin zdobył 19 punktów, zaliczając przy tym aż 4 asy serwisowe.

Nie drażnij lwa!

Siatkarze z Warmii rozpoczęli sezon mocnym akcentem – wygrana z Aluronem CMC Wartą Zawiercie dodała im pewności siebie. Pierwsza partia to pokaz siły głównych atakujących Indykpolu – Alana i Moritza Karlitzeka (ta dwójka zdobyła razem w I secie aż 14 punktów!). Dzięki silnej ofensywie goście z Olsztyna wygrali pierwszą partię 25-27. Przegrany set bardzo podrażnił drużynę Mistrzów Polski – w kolejnym byli już nieuchwytni. Spora w tym zasługa trójki Patry – Fornal – Szymura. Siatkarze pewnie kończyli swoje akcje i zapewnili swojej drużynie wygraną partię (25-20).

Z drużyny AZS – u Olsztyn ewidentni uszło ciśnienie. Ich akcje zaczęły być ospałe i niedokładne. Bezwzględnie wykorzystywał to Jastrzębski Węgiel, który zwyciężył w kolejnym secie aż 25–17. Duża różnica? Jeszcze większy łomot Pomarańczowi sprawili gościom w ostatniej odsłonie spotkania. Do swojej najlepszej zagrywki wrócił Norbert Huber, a to okazało się początkiem końca drużyny z Warmii. Indykpolowi zabrakło argumentów, polegli aż 25-12. Kolosalna różnica i zderzenie z jastrzębską ścianą. Jastrzębski Węgiel dopisuje w tabeli kolejne 3 punkty. MVP spotkania został wybrany Tomasz Fornal.

BOGDANKA LUK Lublin 2:3 Barkom Każany Lwów

Następna kolejka PlusLigi startuje już dziś! O godzinie 20:30 Stal Nysa podejmie na własnej hali ekipę z Bełchatowa. Czy Stalowcy zdobędą premierowe zwycięstwo w tym sezonie? A może bełchatowianie dopiszą w tabeli kolejne punkty? Odpowiedzi już dzisiaj wieczorem!