Młody polski talent bramkarski na testach w Juventusie

Radek Żelezny, bo o nim mowa, to bramkarz z rocznika 2006, który na co dzień stoi pomiędzy słupkami drużyny FC Wrocław. Nie od dziś wiadomo, że polska piłka bramkarzami stoi i na tej pozycji mieliśmy (i dalej mamy) naprawdę wielu utalentowanych graczy, którzy mieli okazję pokazać się na arenie międzynarodowej. Z racji na powiązanie z Juventusem, na pierwszą myśl od razu przychodzi postać Wojciecha Szczęsnego. Kto wie, czy nazwisko Żelezny, za jakiś czas nie dołączy do tego grona.

Zaproszenie do Turynu

Pod koniec kwietnia wychowanek akademii piłkarskiej FC Wrocław będzie miał okazję, by pokazać swój kunszt bramkarski we włoskim Juventusie. Z pewnością to jest to wielkie wyróżnienie, szansa, a zarazem dawka motywacji do działania dla polskiego zawodnika. Na ten moment Radek jest mocno anonimową postacią w świecie piłki. Nie ma co się temu dziwić, w końcu ten ma dopiero 16 lat i na dobrą sprawę wejście do dorosłej piłki jeszcze przed nim. Mimo wszystko trzeba zaznaczyć, że nie jest to dla niego nowa sytuacja, bowiem nie tylko w Turynie poznali się na jego talencie.

Testy w Lizbonie i Genk

Źródło: @JarekGambal/Twitter

Gdy Radek miał dopiero 12 lat, był już po testach w portugalskim Sportingu Lizbona. Miało to miejsce cztery lata temu, czyli w 2018 roku. Dwa lata po pamiętnej rywalizacji Legii ze Sportingiem w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Z kolei w ubiegłym roku miał możliwość zaprezentowania swoich sił w belgijskim klubie KRC Genk, gdzie trenował pod okiem Guy’a Martensa, którego wychowankiem jest między innym Thibaut Courtois, czy Maarten Vandevoordt. Jak możemy wyczytać na stronie fcwroclaw.pl, Radosław miał w planach zajęcia z bramkarzami pierwszego zespołu oraz treningi z drużynami U-15, U-16, a także U-18.

Radek Żelezny w młodzieżowej reprezentacji Polski

Skoro zagraniczne podmioty regularnie wręcz zauważają młodego Polaka, ciężko by było, gdyby i nasze polskie oczy go nie ujrzały. W 2021 roku Żelezny został powołany do kadry narodowej do lat 16 (czyli dla swojego rocznika 2006).

REKLAMA
Marcel Łuczak
Marcel Łuczakhttps://mymistrzowie.pl/
Lubię pisać o sporcie, popkulturze, grach i filmach. Prywatnie kibic poznańskiego Lecha i Borussii Dortmund. Chciałbym kiedyś studiować MBA, ale na razie oglądam po nocach NBA. Głównie w brooklyńskim wydaniu (let's go Nets!).
PODOBNE
REKLAMA
101,854FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ