Michał Probierz: Jest postęp, jeśli chodzi o Roberta

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział Michał Probierz. Selekcjoner reprezentacji Polski odpowiadał na pytania mediów tak, jak ma w zwyczaju – wstrzemięźliwie. Było dużo zagadnień o analizę przeciwników, nastroje w reprezentacji przed turniejem, a także czy piłkarze mają swobodę w wolnym czasie. Najciekawsze mimo wszystko były kwestie zdrowotne naszych kadrowiczów – szczególnie Roberta Lewandowskiego.

Trener Probierz odpowiedział tylko na jedno pytanie o zdrowie naszych reprezentantów. Zadane zostało na samym początku konferencji, gdyż temat był jednym z ważniejszym newsów tego poranka. Przypominamy – kapitan naszej reprezentacji doznał w meczu z Turcją naderwanie mięśnia dwugłowego uda. Robert Lewandowski wrócił do treningów, więc naturalnie, że dziennikarze interesowali się, co to oznacza dla naszego snajpera.

REKLAMA

Rzeczywiście, jest postęp, jeśli chodzi o Roberta i sztab medyczny robi wszystko, aby postawić go na nogi. Karol Świderski dzisiaj normalnie wchodzi w trening. Paweł Dawidowicz jeszcze trenuje indywidualnie, ale powoli tych zawodników stawiamy na nogi i obyśmy w najbliższym czasie byli wszyscy do dyspozycji – odpowiedział Michał Probierz. Stwierdził później, że Robert zgodnie z planem ma wrócić na mecz z Austriakami.

Probierz ufa sztabowi medycznemu

Następne pytania o zdrowie Lewandowskiego spotykały się z odwołaniem selekcjonera do wcześniejszych słów. Za którymś kolejnym pytaniem o kontuzje naszego kapitana postanowił odpowiedzieć jeszcze raz, ucinając następne drążenie tematu podkreślając swoje zaufanie do lekarzy i fizjoterapeutów naszej reprezentacji – Wiadomo, że to jest temat ogólny dzisiaj, ale mam pełne zaufanie do sztabu medycznego. Jak Przemek Frankowski miał naderwanie to zagrał za parę dni w meczu z Walią, a sztab medyczny postawił go na nogi.

Na koniec jeszcze Michał Probierz odniósł się do tematu swobody na zgrupowaniu – Piłkarze mają ode mnie czas wolny, bo jak ich zamknę w hotelu, żeby myśleli o meczu, to co wymyślą? Są punktualnie na każdej zbiórce i odprawie. Jak chcą wyjść poza hotel, spotkać się z kolegami, rodzinami, to nie mam z tym problemu. Sam chodzę na spacery.

Pierwszy mecz Polaków na EURO 2024 już w niedzielę. O 15.00 zagramy z Holendrami na Volksparkstadion w Hamburgu. Turniej w Niemczech zaczyna się już dzisiaj, od spotkania gospodarzy z reprezentacją Szkocji. Mecz otwarcia rozpocznie się o 21.00 na monachijskiej Allianz Arenie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ