Michał Karbownik znalazł nowy klub. Idzie śladami Krzysztofa Piątka

Michał Karbownik znalazł nowy klub. 25-latek po wygaśnięciu kontraktu z Herthą Berlin związał się z İstanbul Başakşehir. Tym samym temat jego powrotu do Ekstraklasy należy odłożyć w czasie. W ostatnich tygodniach jego nazwisko przewijało się w kontekście Widzewa Łódź, ale były piłkarz Legii Warszawa postawił na Turcję i klub, który zagra w kwalifikacjach Ligi Konferencji.

Według doniesień medialnych Hertha chciała zatrzymać Karbownika, ale Polak nie przyjął propozycji nowej umowy i zdecydował się na zmianę otoczenia. Berlińczycy oficjalnie potwierdzili już wcześniej jego odejście po trzech latach spędzonych w klubie. W tym czasie Karbownik rozegrał dla Herthy 79 spotkań i zaliczył sześć asyst. Wydawało się, że były zawodnik Legii Warszawa poważnie rozważa powrót na polskie boiska. Başakşehir to jednak dość logiczny wybór – klub z górnej połowy ligi tureckiej, który zakończył ostatni sezon na piątym miejscu i wywalczył awans do kwalifikacji Ligi Konferencji. Karbownik podpisał w Stambule trzyletni kontrakt, co świadczy o poważnych planach obu stron.

REKLAMA

W tym miejscu trudno nie przypomnieć Krzysztofa Piątka. To właśnie w Başakşehir polski napastnik odbudował swoją pozycję po słabszym okresie kariery. Michał Karbownik zamiast wracać do Polski, wybiera klub z tureckiej czołówki, pokazując, że chce jeszcze zaistnieć w Europie. Prawdą jest bowiem, że zainteresowanie z Ekstraklasy nie zmaleje, nawet jeśli nie uda mu się w Turcji. Powodzenie może sprawić, że znów trafi na celownik klubów z silniejszych lig albo zapracuje na potężny kontrakt w jednej z egzotycznych lig, jak Piątek. Trudno się dziwić samemu zawodnikowi, że chce jak najwięcej wycisnąć ze swojej kariery. Turcja wydaje się rozsądnym krokiek dla Karbownika.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    Droga na Mundial - książka Mistrzów Polski

    48 reprezentacji. 48 historii. 300 stron autorskich analiz, felietonów i anegdot.

    Przeczytaj o naszej książce →

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ