Mateusz Cierniak Indywidualnym Żużlowym Mistrzem Świata Juniorów!

Ostatni akcent historycznych zmagań Speedway Grand Prix 2, czyli żużlowców do 21 roku życia rozegrany został w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego — Toruniu. Dwa pierwsze cykle zaliczane do końcowej klasyfikacji odbyły się kolejno w Pradze i w Cardiff. Obydwa te turnieje padły łupem Mateusza Cierniaka, który potrzebował tylko ośmiu punktów, aby zapewnić sobie tytuł Mistrza Świata po raz w pierwszy w swojej karierze.

REKLAMA

Zdecydowanie ciekawiej zapowiadała się walka o kolejne medale. Najbliżej srebra był Jan Kvech. Czech zgromadził do tej pory 28 oczek i miał trzy punkty przewagi nad trzecim Benjaminem Basso z Danii. Ciągle w walce o krążek pozostawali:

Kevin Juhl Pedersen (22 punkty)

Petr Chlupac (19)

Wiktor Lampart (19)

Jakub Miśkowiak (18).

W zawodach wystąpiło też trzech kolejnych przedstawicieli naszego kraju: Mateusz Świdnicki, Wiktor Przyjemski i zawodnik jedzący z dziką kartą – Krzysztof Lewandowski. Co ciekawe ujrzeliśmy też kobietę, która walczyła o każdy punkt z zawodnikami klasy światowej!

Kluczowy okazał się bieg nr 18, gdzie doszło do konfrontacji Mateusza Cierniaka z Janem Kvechem. Zawodnik Motoru Lublin przekroczył linie mety jako drugi, tuż za Wiktorem Przyjemskim, a to oznaczało, że REPREZENTANT POLSKI ZOSTAŁ INDYWIDUALNYM MISTRZEM ŚWIATA JUNIORÓW.

źródło: twitter/motorlublinpgee

Jest to 16 złoty krążek dla naszego kraju w MŚJ!
Bezapelacyjnie najlepszy po zasadniczej części rywalizacji okazał się Wiktor Lampart, zdobywając komplet 15 punktów! W pierwszej ósemce, która dała możliwość jazdy w półfinałach, zobaczyliśmy pięciu reprezentantów naszego kraju. Awansu nie wywalczył jedynie Krzysztof Lewandowski, kończąc zawody na miejscu dziesiątym. Wiktor Przyjemski ostatecznie skończył na miejscu ósmym.

W wielkim finale obejrzeliśmy CZTERECH BIAŁO-CZERWONYCH

Najlepszy w Toruniu okazał się Jakub Miśkowiak, który zagwarantował sobie brązowy medal MISTRZOSTW ŚWIATA. Co ciekawe Kuba przed zawodami był ósmy w klasyfikacji generalnej. Drugi był Wiktor Lampart. Drużynowy Mistrz Polski z Motorem Lublin przez porażkę z Miśkowiakiem musi zadowolić się czwartym miejscem Mistrzostw globu, zaś najniższy stopień podium przypadł Mateuszowi Cierniakowi. Tuż za „pudłem” znalazł się Mateusz Świdnicki.
TOP 6 zawodów:

REKLAMA
 1. Jakub Miśkowiak
 2. Wiktor Lampart
 3. Mateusz Cierniak
 4. Mateusz Świdnicki
 5. Wiktor Przyjemski
 6. Krzysztof Lewandowski

Medaliści MŚJ:
🥇 MATEUSZ CIERNIAK 🇵🇱
🥈 JAN KVECH 🇨🇿
🥉 JAKUB MIŚKOWIAK 🇵🇱
IV. Wiktor Lampart 🇵🇱
V. Benjamin Basso 🇩🇰

Autor: Marcin Boroch

Miłośników żużla zapraszamy na: SBC Portal sportowy

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
  REKLAMA
  107,517FaniLubię

  MOŻE ZACIEKAWI CIĘ