Mateusz Cholewiak kolejnym wzmocnieniem Górnika

Po zakontraktowaniu Roberta Dadoka ze Stali Mielec, Górnik Zabrze sięga po kolejnego piłkarza dostępnego bez kwoty odstępnego – Mateusza Cholewiaka. 31-latek podpisał dziś kontrakt z „Trójkolorowymi” obowiązujący do końca czerwca 2023 roku.

Ostatnie 1,5 sezonu Cholewiak spędził w Legii Warszawa, gdzie nie był jednak podstawowym zawodnikiem. Najczęściej wchodził z ławki, pełniąc funkcję bardzo cennego zmiennika. Wszystko dlatego, że jest to bardzo uniwersalny gracz – może występować na lewej obronie, lewym skrzydle, a także na szpicy. Do tego zawsze imponuje na boisku wybieganiem oraz walecznością, za co doceniali go kibice. Z Legią pożegnał się wraz z końcem minionego sezonu.

Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, ale i bardzo dobre cechy charakterologiczne. Mateusz jest tytanem pracy, wzorem pracowitości i odpowiedzialności na boisku i poza nim. To dla nas niezwykle ważne cechy.

Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze
REKLAMA

Baba na spalonym – Weronika Góral

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,877FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ