Mamy półfinał! Świątek i Hurkacz wygrywają miksta, Polska ogrywa Włochy 3:2!

Iga Świątek zaczęła rywalizację od wygranej singlowej, skończyła zwycięstwem w mikście. Liderka światowego rankingu WTA razem z Hubertem Hurkaczem pokonali włoską parę Rosatello/Musetti, zapewniając awans Polski do półfinału United Cup 2023!

Nieprzewidywalna polska siła

Rosatello to obecnie 234 zawodniczka rankingu WTA, z kolei Musetti zajmuje lokatę numer 23 w rankingu ATP. Włosi postanowili na deblowe doświadczenie 27-latki, która sięgnęła po 34 tytuły na poziomie ITF. Iga i Hubert coraz lepiej współpracują jednak na korcie i dziś mieliśmy kilka przykładów, że mogą błyszczeć nie tylko w singlu. Zdaniem wielu zagranicznych komentatorów, Polska ma najprawdopodobniej najlepszy mikst podczas United Cup 2023.

Polacy już w pierwszym secie pokazali swoją siłę. Rywale trzykrotnie tracili gema przy własnym serwisie, a Świątek i Hurkacz jednocześnie doskonale bawili się grą i konsekwentnie punktowali. Widać było w ich gestach sporą determinację, ale i przyjemność. Tak na marginesie, mam nieodparte wrażenie, że dzięki wspólnym występom mogą sporo się od siebie nauczyć. Set wygrany 6:1 był pokazem polskiej siły.

źródło: twitter/UnitedCupTennis

W drugim secie przerwa związana z ulewą nie wybiła Polaków z rytmu. Rywalizacja toczyła się gema za gema, ale w końcówce Świątek i Hurkacz oszczędzili emocji, dwukrotnie przełamując podanie przeciwników. Wygrana w tej części 6:2 dała historyczny awans do półfinału United Cup 2023. Nie zapomnijmy także, o ogromnym wkładzie Magdy Linette w sukcesie polskiego tenisa.