Mamed Khalidov rozbija Mariusza Pudzianowskiego w 114 sekund (VIDEO)

Razem mają blisko 90 lat i bez cienia wątpliwości, są legendami KSW. Mamed Khalidov oraz Mariusz Pudzianowski. Dwie topowe gwiazdy największej polskiej organizacji MMA zmierzyły się podczas gali XTB KSW 77, która odbyła się w Gliwicach.

Początek pojedynku to stójkowe próby Mameda

Pudzianowski po ledwie 30 sekundach walki zdołał jednak wejść w klincz i wykorzystując swoją przewagę siłową, starał się docisnąć rywala do siatki. Khalidov niewiele zrobił sobie jednak z różnicy wagowej (a ta wynosiła ponad 24 kg!), sprowadzając Pudziana efektowym rzutem. W walce parterowej wygrany mógł być tylko jeden i był nim oczywiście Mamed. Były mistrz kategorii średniej bez większego problemu wykorzystał szansę, rozbijając bezradnego Pudzianowskiego serią ciosów. Pudzianowski, zdając sobie sprawę, że nie jest w stanie podnieść walki do stójki, odklepał po uderzeniach przeciwnika. W ten sposób walka wieczoru trwała ledwie 114 sekund.

źródło: twitter/KSW_MMA

42-letni Mamed Khalidov przystąpił do pojedynku po porażce przez nokaut z Roberto Soldiciem. Reprezentant Arrachionu Olsztyn przegrał 4 z 5 wcześniejszych starć, a odejście mistrza kategorii średniej z KSW uniemożliwiło organizację rewanżu. Z kolei Mariusz Pudzianowski przed walką z Mamedem uzbierał 5 kolejnych wygranych. Takiej serii nie miał nigdy wcześniej. Mając 45 lat, osiągnął prawdopodobnie formę życia, nokautując 5 kolejnych rywali, w tym Michała Materlę. W walce z Khalidovem uwidoczniły się jednak braki parterowe. Przed pojedynkiem zdawaliśmy sobie sprawę, że szansą Pudziana będzie szukanie ciosu nokautującego w stójce, ale parter musiał być królestwem Khalidova.

Co dalej?

Żaden z zawodników nie zadeklarował pożegnania ze sportami walki. Na Mariusza powinny czekać kolejne starcia z rywalami z własnej kategorii wagowej — prawdopodobnie te bardziej „medialne”. Mamed potrzebował tego zwycięstwa i widać, że mocno ulżyło mu po pokonaniu Pudzianowskiego. Wieku nie oszuka, ale prawdopodobnie poszuka sobie kolejnych wyzwań (może Hector Lombard?).

REKLAMA
SourceKSW
PODOBNE
REKLAMA
106,662FaniLubię
10,434ObserwującyObserwuj
596ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ