Legia ma nowego stopera

Legia Warszawa dopięła drugi transfer w tym okienku. Do 30 czerwca 2021 roku wypożyczony został Artem Szabanow z Dynama Kijów.

Szabanow to lewonożny środkowy obrońca. 28-latek występował dotychczas wyłącznie na Ukrainie. U trenera Mircei Lucescu nie mógł liczyć na regularną grę, w tym sezonie zebrał zaledwie dwa występy – jeden w Lidze Mistrzów i jeden ligowy.

REKLAMA
źródło: transfermarkt.pl

Ukrainiec miał niedawno okazję wystąpić przeciwko swojemu nowemu klubowi w meczu towarzyskim w Dubaju. Legia wygrała wówczas 2:0, a Szabanow spędził na murawie pierwszą połowę. Nowy defensor powinien szybko zyskać uznanie w oczach Czesława Michniewicza, zwłaszcza po przejściu na formację z trójką z tyłu. Artem będzie walczył o pierwszy skład z Mateuszem Hołownią, aktualnym półlewym stoperem.

Legii bardzo zależało, żeby mnie pozyskać. O zainteresowaniu wiedziałem już podczas zgrupowania w Dubaju. Kiedy pojawiła się konkretna oferta, wszystko wydarzyło się w trzy dni. To mój pierwszy klub zagranicą, będę przyzwyczajał się do otoczenia, ale już teraz jestem gotowy do gry na 100 procent – wypowiedział się nowy piłkarz mistrzów Polski dla oficjalnej strony internetowej warszawskiego zespołu.

Baba na spalonym – Weronika Góral

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,868FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ