Legenda wróci do Juventusu? Alessandro Del Piero z ofertą posady wiceprezydenta

Jako piłkarz 705 razy zakładał koszulkę Juventusu. Jest absolutną legendą turyńskiego klubu, z którym sięgał po trofeum Ligi Mistrzów i sześciokrotne mistrzostwo Włoch. Dziś Alessandro Del Piero ponownie łączony jest z Juve. Według informacji La Gazzetta Dello Sport, 48-latek może zostać jedną z najważniejszych postaci pionu sportowego po objęciu posady prezydenta przez Gianlucę Ferraro.

Włoskie media przekonują, że Ferrero jest zdecydowany na współpracę z Del Piero

Alessandro miałby być naturalnym następcą Pavla Nedveda, który wbrew wcześniejszym sugestiom nie dostanie drugiej szansy po zmianie klubowych władz. Nie da się ukryć, że pomysł z zatrudnieniem klubowej legendy ma znaczące podłoże wizerunkowe. Nad Juventusem krążą obecnie czarne chmury związane z prowadzonym śledztwem dotyczącym nieprawidłowości finansowych. Ktoś taki jak Del Piero mógłby na nowo zdobyć zaufanie kibiców i pokazać Juve w zdecydowanie jaśniejszym świetle. Ferrero i Del Piero mają w najbliższym czasie spotkać się, by omówić warunki potencjalnej współpracy. Nie ma przypadku w tym, że o sprawie najpierw poinformowały media, a dopiero później będzie ona dyskutowana przez samych zainteresowanych. Juventus potrzebuje pozytywnych informacji, a powrót Alessandro powinien zostać przyjęty ze sporym entuzjazmem.

Sam Del Piero postanowił odnieść się do plotek, zamieszczając w mediach społecznościowych wpis o poniższej treści:

Juventus jest częścią mojego życia, i to nawet nie małą. Dla moim życiu nigdy nie będą liczyły się inne barwy Jak wszyscy kibice, śledzę tę historię z wielką uwagą i przejęciem. Również ze względu na moją pracę i rolę publiczną, w takich sytuacjach nieuchronnie jestem proszony o komentarze i równie nieuchronnie dużo się pisze i mówi. Jest to jednak delikatny moment dla klubu i teraz liczy się tylko to, co ci, którzy kochają Juventus, mogą zrobić, to zapewnić ludziom, którym klub został powierzony, jak najlepsze warunki pracy, poprowadzić go w tym bardzo trudnym momencie. To zadanie o wielkiej odpowiedzialności, które zasługuje na całe nasze wsparcie, nadszedł czas, aby być jeszcze większymi fanami Juventusu. Dlatego uważam, że należy nie komentować wiadomości i niedyskrecji, które mogą przerodzić się w spekulacje. Tak robię dzisiaj i tak będę robił przez kilka następnych dni.

Alessandro Del Piero

Co właściwie oznacza powyższa wypowiedź?

Właściwie sami nie wiemy jak ją interpretować. Włoch przebywa obecnie w Katarze i według nieoficjalnych doniesień chętnie podejmie się nowego wyzwania. Chciałby jednak dobrze poznać zakres swoich obowiązków, by nie stać się jedynie twarzą projektu, w którym nie będzie miał większego pola do działań.

REKLAMA
PODOBNE
REKLAMA
101,778FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
576ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ