Król wrócił do domu. Alexandre Lacazette trafia w szalonym spotkaniu (VIDEO)

Równolegle z rozgrywkami w Portugalii, Niemczech czy Anglii do gry wróciła francuska Ligue 1. W pierwszym meczu na Groupama Stadium Olympique Lyon podjął Ajaccio. Do klubu z Lyonu powrócili między innymi Alexandre Lacazette i Corentin Tolisso.

Alexandre Lacazette trafia z rzutu karnego

Lyon rozpoczął bardzo ofensywnie i już od samego początku starał się zdobyć bramkę. Już w 12. minucie gospodarze przeprowadzili bardzo ładną, kombinacyjną akcję, której finalizacją zajął się Tetê. W tej sytuacji wykazał się także Lacazette, który zaliczył asystę. Po zaledwie dziesięciu kolejnych minutach faul w polu karnym sprowokował Cedric Avinel, a do jedenastki podejść mógł tylko jeden zawodnik.

Źródło: Twitter/@ELEVENSPORTSPL

Alexandre Lacazette ma za sobą pięcioletni rozbrat z Francją. W Premier League w 158 spotkaniach strzelił 54 gole i zanotował 30 asyst. Ostatni sezon w wykonaniu francuskiego napastnika dla „Kanonierów” nie był jednak wymarzony i za 15 milionów euro 31-latek wrócił do drużyny, w której się wychował. Lacazette swoje najlepsza lata przeżył właśnie na Groupama Stadium, a dzisiejszy gol był jego 101 w Ligue 1.

Szalona pierwsza połowa

Lacazette i jego drużyna czarowała i wydawało się, że nic gospodarzom w tym meczu nie zagrozi. W 27. minucie jednak po długiej piłce bramkę opuścił bramkarz – Anthony Lopes. Nie było to udane wyjście, ponieważ Portugalczyk sfaulował rywala, sprowokował rzut karny i wyleciał z boiska. Co więcej, jedenastkę wykorzystał Thomas Mangani. Od tego momentu mecz znacznie się zaostrzył i w pierwszej części zobaczyliśmy aż sześć żółtych kartek, a w doliczonym czasie gry presji nie wytrzymał Romain Hamouma, który wyleciał z boiska po drugiej żółtej kartce.

W drugiej połowie Lyon miał przewagę w posiadaniu piłki, ale to Ajaccio oddało więcej celnych uderzeń. Ostatecznie jednak żadna z prób gospodarzy i gości nie okazała się skuteczna i pierwsze spotkanie Ligue 1 sezonu 2022/23 zakończyło się wynikiem 2:1.