Karl Geiger wygrywa w Klingenthal. Dobry występ Polaków!

Karl Geiger zwyciężył w sobotnim konkursie w niemieckim Klingenthal. W końcu dobry konkurs zaliczyli Piotr Żyła, który otarł się o czołową dziesiątkę i Dawid Kubacki, który w sobotnich zawodach zajął 15. miejsce.

Polacy nareszcie w czołówce

Piątkowe treningi i kwalifikacje wlały w serca Polaków niemały optymizm. Dawid Kubacki i Maciej Kot wskakiwali do czołowej dziesiątki, a Andrzej Stękała nie raz prezentował solidne próby. Biało-czerwoni w komplecie awansowali do zawodów głównych. W pierwszej serii konkursowej na spętanej mgłą skoczni nie było już jednak tak kolorowo w wykonaniu całej kadry. Andrzej Stękała, Maciej Kot i Paweł Wąsek kompletnie zawiedli, ale za to Piotr Żyła i Dawid Kubacki zaprezentowali się bardzo dobrze. Pierwszy raz w tym sezonie mieliśmy Polaka w Top „10” podczas serii konkursowej, bowiem Żyła był 7. Kubacki z kolei zajmował 12. pozycję, ale do czołowej dziesiątki miał niedużą stratę.

REKLAMA
źródło: X/Eurosport_PL

Na półmetku rywalizacji liderem był Karl Geiger, który zbudował kilka punktów przewagi nad resztą stawki. Drugą lokatę zajmował Ryoyu Kobayashi, a trzeci był Pius Paschke. Niemiec poszybował aż na 145,5 m, co było wynikiem zaledwie o metr gorszym od rekordu skoczni w Klingenthal. Dopiero czwarty był lider Pucharu Świata Stefan Kraft, który dotychczas nie brał jeńców i wygrywał wszystkie serie konkursowe. Między nim, a drugim Japończykiem było zaledwie 0,8 pkt, więc zwiastowało to pasjonującą walkę o podium.

Stefan Kraft pokonany pierwszy raz w tym sezonie

W finałowej serii mgła nad Vogtland Areną rozproszyła się, dzięki czemu dużo łatwiej można było obserwować ciekawy konkurs. Jako pierwszy z Polaków zaprezentował się Dawid Kubacki. Mustaf zaprezentował się minimalnie gorzej niż w pierwszej próbie, przez co w końcowym rozrachunku spadł na 15. pozycję. Po skoku Kubackiego prawdziwą bombę odpalił Anze Lanisek. Po jego próbie znów zadrżał rekord skoczni, bowiem wylądował na 146 metrze, a dodatkowo zrobił to w pięknym stylu. Sędziowie wynagrodzili go aż trzema „20”, a finalnie Słoweniec awansował na 6. miejsce. Znacznie gorzej skoczył Piotr Żyła, z racji jednak, że było to w nienajlepszych warunkach to w tabeli uplasował się na 11. pozycji. Ostatecznie zwyciężył Karl Geiger, który dzięki próbie na 146 metrów wyprzedził drugiego dzisiaj Stefana Krafta zaledwie o 1,2 pkt. Austriak niesamowicie walczył o piąte zwycięstwo z rzędu, ale dzisiaj został zdetronizowany. Podium uzupełnił Ryoyu Kobayashi, dla którego jest to pierwsze podium w tym sezonie.

źródło: X/Eurosport_PL

Wyniki Polaków:

11. Piotr Żyła – 137 m i 126 m

15. Dawid Kubacki – 131,5 m i 130 m

Bez awansu do serii finałowej:

41. Paweł Wąsek – 113,5 m

42. Andrzej Stękała – 113,5 m

REKLAMA

46. Maciej Kot – 109 m

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,217FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ