Kacper Tobiasz przedłużył kontrakt z Legią Warszawa

Kacper Tobiasz przedłużył umowę z Legią Warszawa do 30 czerwca 2026 roku. 19-latek rozpoczął sezon 2022/23 jako podstawowy bramkarz u Kosty Runjaicia, wygrywając rywalizację z Cezarym Misztą i Dominikiem Hładunem.

REKLAMA
źródło: Legia Warszawa

Kacper Tobiasz na początku był zawodnikiem KS SEMP Urysnów, skąd w sezonie 2011/12 dołączył do Akademii Piłkarskiej Legii

Talent młodego legionisty został szybko dostrzeżony przez kolejnych trenerów. Już w 2019 roku, jako niespełna 17-latek, został dołączony do kadry drugiego zespołu. Stabilny rozwój w rezerwach Wojskowych zaowocował miejscem w pierwszej drużynie Legii. W pierwszym roku pracy z „jedynką”, Kacper Tobiasz zyskiwał doświadczenie, aby już rok później spełnić swoje marzenie i zadebiutować na Łazienkowskiej 24 lipca 2021 roku w meczu z Wisłą Płock. Młody bramkarz zachował w tym spotkaniu czyste konto. W rundzie jesiennej ubiegłego sezonu 19-latek rozegrał łącznie cztery spotkania. W pamięci kibiców zapadł zwłaszcza mecz z Lechem Poznań, w którym Tobiasz obronił rzut karny.

Zimą 2022 roku 19-latek udał się na półroczne wypożyczenie do Stomilu Olsztyn

Po rundzie wiosennej wrócił do Legii z większym doświadczeniem i z miejsca przejął bluzę z numerem jeden. W dopiero co rozpoczętym sezonie zagrał jak na razie w trzech spotkaniach, z czego raz nie puścił bramki. Podobnie jak Kacper Bieszczad z Zagłębia Lubin, przystąpił niedawno do wyzwania, w ramach którego za każde czyste konto przelewa 1000 zł na cele charytatywne.

Kacper Tobiasz rzetelnie zasłużył sobie na przedłużenie kontraktu. Wśród bramkarzy mamy wysoki poziom rywalizacji. Kto ją wygra, będzie reprezentował poziom Legii Warszawa. Ta pozycja jest obecnie bardzo dobrze zabezpieczona – mówi dyrektor sportowy Jacek Zieliński.

Nowy kontrakt i gra w Legii są dla mnie ogromnym zaszczytem. Cieszę się, że jestem w tym miejscu. Gra z numerem „1” w Legii Warszawa to od zawsze było moje marzenie. Traktuję to jako motywację do zdobywania kolejnego doświadczenia i stawania się coraz lepszym bramkarzem – powiedział Kacper Tobiasz.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,654FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ