„Jestem otwarty na wszystko”. Kevin De Bruyne puszcza oko w kierunku Arabii Saudyjskiej

Wywiad Kevina De Bruyne dla belgijskiego portalu HLN.BE może okazać się zapowiedzią przyszłości pomocnika Manchesteru City. Pod koniec czerwca zawodnik skończy 33 lata, w związku z czym poważnie rozważa odejście z zespołu The Citizens. Kierunki potencjalnego transferu mogą być różne, a sam De Bruyne nie zamyka się na żadną z opcji – „Arabia Saudyjska? W moim wieku trzeba być otwartym na wszystko”.

Kluczem są oczywiście względy finansowe. Belg ma już swoje lata. Za rok wygasa mu kontrakt z Manchesterem City i kapitan drużyny Pepa Guardioli będzie musiał się zastanowić – co dalej?

REKLAMA

„Mam jeszcze jeden rok kontraktu, więc muszę zastanowić się, co może się wydarzyć. Mój najstarszy ma teraz osiem lat i nie zna nic poza Anglią. Pyta też, jak długo będę grał w City. Gdy nadejdzie czas, będziemy musieli sobie z tym poradzić w określony sposób” – zaczął temat piłkarz.

Prawdą jest, że De Bruyne często boryka się z urazami, co wraz z wiekiem prawdopodobnie będzie się tylko nasilać. Na temat potencjalnych opcji porozmawiał z Asterem Nzeyimaną w podwójnym wywiadzie wraz z Romelu Lukaku. Cały wywiad zostanie wyemitowany na kanale telewizji VTM dopiero jutro, po meczu spotkaniu Belgia – Czarnogóra. Mimo to, portal HLN.BE już wrzucił parę ciekawych cytatów.

„Mówisz o ogromnych pieniądzach na ostatnim etapie mojej kariery, musisz o tym pomyśleć. Jeśli będę tam grać przez dwa lata, będę w stanie zarobić niesamowite pieniądze. Gram w piłkę od 15 lat i możliwe że przez ten okres nawet nie osiągnąłem takiej kwoty!” – mówi De Bruyne, a następnie dodaje – „Dla mojej żony egzotyczna przygoda jest w porządku. Muszę pomyśleć o swojej przyszłości, rozmawiamy o tym w rodzinie”.

Na sam koniec Kevin De Bruyne podsumowuje – „Został mi rok kontraktu z Man City, więc nadejdzie czas, aby o tym pomyśleć i zdecydować o mojej przyszłości”.

Belgijski pomocnik gra w Manchesterze City od 2015 roku. W tym czasie rozegrał 257 spotkań. Portal transfermarkt ocenia jego wartość na 50 milionów euro. W tym sezonie wraz ze swoim klubem wygrał Premier League.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,376FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ