IO: Novak Djoković wygrywa z Nadalem i melduje się w 1/8 finału!

Już w drugiej rundzie turnieju olimpijskiego, trafiły na siebie dwie największe gwiazdy światowego tenisa. W swoim pierwszym pojedynku Serb pewnie pokonał swojego rywala 2:0. Natomiast Rafael Nadal nie miał tak łatwo, po ciężkim boju wygrał z Martonem Fucsovicsem 2:1. W starciach obu panów 29-krotnie wygrywał Hiszpan, natomiast o raz więcej Nowak Djoković. Kibice w Paryżu oczekiwali ciekawego widowiska na najwyższym poziomie.

Jednostronny set

Panowie nie zawodzili od samego początku. Od samego rozpoczęcia meczu kibice oglądali bardzo interesujący pojedynek. Jednak to Djoković uderzał mocniej oraz dokładniej i to on prowadził po trzech gemach (3:0). Długich wymian w tym secie nie brakowało. Ale to Serb najczęściej wychodził z nich zwycięsko, i ogrywał swojego rywala 4:0. Przewaga 37-latka z każdym punktem rosła. W 5 gemie Nadal przegrał do zera (40:0). Rafael Nadal nie chciał tak łatwo oddać tego seta! Powalczył w ostatnim gemie i po błędzie Djokovicia mógł cieszyć się ze zdobytego pierwszego gema w tym spotkaniu. Na jednym gemie się skończyło. Pierwszy set poszedł na konto Serba, po ataku w aut Nadala (6:1).

Zacięta batalia w kolejnym secie

Kolejny set zaczął się podobnie co pierwszy. Zawodnik urodzony w Belgradzie kontrolował przebieg gry. Po dwóch pierwszych gemach pokonywał rywala 2:0. Trzecia odsłona tego seta była wyrównana, ale w końcówce lepszą skutecznością popisał się w dzisiejszym dniu lepiej dysponowany zawodnik z Serbii. I to Nowak Djoković prowadził 3:0 w tej partii. Zawodnik z Majorki w 5. gemie okazał się lepszy od swojego rywala i po dwóch błędach Djokovicia w końcówce wygrał wynikiem 15:40.

Nadal wraca do meczu? Serb pomylił się na zagrywkach i było już tylko 4:2. Djoković tracił kontrolę nad tym spotkaniem. Hiszpan coraz pewniej czuł się na korcie i przewaga zmalała do jednego gema (4:3). Ależ wymiana! Długa ekscytująca wymiana, którą powinien skończyć Nowak Djoković. Tak się jednak nie stało i w gemach mieliśmy remis 4:4. Piąta odsłona tego seta była wyrównana, ale to Serb w końcówce przechylił szale na swoją korzyść (5:4). Nowak Djoković zwycięstwa z ręki już nie wypuścił. I pokonał Rafaela Nadala w drugiej rundzie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Djoković – Nadal 2:0 (6:1, 6:4)