Grzegorz Krychowiak z pierwszym dubletem od 17 miesięcy

Grzegorz Krychowiak został bohaterem spotkania ligi saudyjskiej pomiędzy Abha i Al Tai. 34-letni Polak strzelił dwa gole dla 17. drużyny tabeli Saudi Pro League, prowadząc ją do pierwszego zwycięstwa od początku listopada. Abha nadal znajduje się w strefie spadkowej, jednak dzisiejsza wygrana zmniejszyła straty do bezpiecznej lokaty do ledwie 2 punktów.

REKLAMA

Na kłopoty Grzegorz Krychowiak

Krychowiak swoje pierwsze trafienie w meczu zaliczył w 37. minucie. Polski pomocnik był niekryty na linii pola karnego i po podaniu piłki przez Meshala Al Mutairiego niepozornym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Po zmianie stron zawodnicy Al Tai próbowali odrabiać straty, jednak nadziali się na bolesną kontrę, którą wykończył Grzegorz Krychowiak. Polak może być wdzięczny Hassanowi Hashimowi Al Aliemu, który rozprowadził akcję. 22-letni Saudyjczyk w decydującym momencie wyłożył piłkę starszemu koledze z drużyny, który zanotował drugie trafienie w meczu.

Jak się później okazało, oba gole Krychowiaka były jedynymi bramkami w meczu. 34-latek spędził na murawie 78 minuty, podczas których zanotował 33 kontakty z piłką. Przy odrobinie szczęścia mógł nawet skompletować hat-tricka, jednak jego groźne uderzenie z 40. minuty nie znalazło drogi do bramki. Krychowiak zanotował dziś swój pierwszy dublet od października 2022 roku i meczu Al-Shabab – Al-Fahya.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ