Granerud znów zwycięski! Piotr Żyła szósty

Halvor Egner Granerud wygrał niedzielny konkurs w Bad Mitterndorf. Piotr Żyła zajął 6. miejsce. Pozostali Polacy spisali się dość słabo.

Czołowa trójka odleciała

Podobnie jak przed sobotnim konkursem, kwalifikacji nie przebrnął Jakub Wolny. Pozostali Polacy spokojnie znaleźli się w zawodach. Niedzielne zmagania odbywały się przy pięknej pogodzie. Delikatny wiatr był lekko sprzyjający, a stworzył sprawiedliwą rywalizację. Na półmetku rywalizacji trójka Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft i Timi Zajc odleciała pozostałym rywalom. Norweg prowadził nad Austriakiem raptem o jeden punkty, a trzeci Słoweniec tracił do lidera tylko 1,8 pkt. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany był Piotr Żyła, na 5. miejscu, ze sporą stratą do podium. Pozostali Biało-czerwoni spisali się przeciętnie. Dawid Kubacki i Kamil Stoch byli w drugiej dziesiątce, a Aleksander Zniszczoł zajmował 21. pozycję. Po raz pierwszy w karierze do drugiej serii awansował Ukrainiec Jewhen Marusiak, który dodatkowo w kwalifikacjach ustanowił nowy rekord swojego kraju (210 m).

źródło: twitter/marcin_szemraj

Granerud powiększa przewagę w generalce

W drugiej odsłonie scenariusz rywalizacji nie uległ zmianie. Wiatr nadal nie przeszkadzał w rozegraniu sprawiedliwych zawodów. Finalnie po raz drugi w Bad Mitterndorf zwyciężył Halvor Egner Granerud, drugie miejsce zajął Słoweniec Timi Zajc. Podium uzupełnił reprezentant gospodarzy Stefan Kraft, natomiast Piotr Żyła ukończył konkurs na 6. pozycji. W drugiej serii pozostali Polacy zaprezentowali się jeszcze słabiej. Dawid Kubacki i Kamil Stoch spadli w tabeli odpowiednio na 17. i 19. lokatę, a Aleksander Zniszczoł minimalnie awansował na 20. pozycję. Bohater niedzielnej niespodzianki, czyli Ukrainiec Jewhen Marusiak zajął 26. miejsce.

źródło: twitter/Eurosport_PL

Za tydzień karawana Pucharu Świata uda się do niemieckiego Willingen. Miejsce w ostatnich latach szczęśliwe dla Polaków, więc być może tam Biało-czerwoni wrócą do swojej lepszej dyspozycji.

Pełne wyniki Biało-czerwonych:

6. Piotr Żyła – 226,5 m i 220 m

17. Dawid Kubacki – 214,5 m i 208,5 m

19. Kamil Stoch – 216 m i 208 m

20. Aleksander Zniszczoł – 212 m i 208,5 m

REKLAMA
Mateusz Zimoń
Mateusz Zimoń
Uwielbiam w piłkę nożną grać i ją oglądać, ale piszę o skokach i siatkówce.
PODOBNE
REKLAMA
102,994FaniLubię
10,659ObserwującyObserwuj
574ObserwującyObserwuj

MOŻE ZACIEKAWI CIĘ