Futsal: Pora na rewanż. O awans na Mundial zagramy z Chorwacją!

Futsalowa reprezentacja Polski poznała swojego rywala w barażach o Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Uzbekistanie. Polacy zmierzą się w dwumeczu z Chorwacją, będzie to zatem okazja do rewanżu za porażkę na Mistrzostwach Europy

W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie par barażowych o prawo gry na Mistrzostwach Świata w futsalu. Wśród czterech losowanych drużyn znalazła się również Polska, która trafiła na bardzo mocną reprezentację Chorwacji. Ta jak pamiętamy pokonała nas na ostatnim Euro 3:1. Teraz kadra Błażeja Korczyńskiego ma okazję do rewanżu. Dwumecz odbędzie się w dniach 8-17 kwietnia, a pierwsze spotkanie odbędzie się w naszym kraju. Na ten moment nie wiadomo gdzie dokładnie, ale w kuluarach mówi się o Koszalinie.

REKLAMA

Jak radziła sobie Chorwacja w eliminacjach?

Chorwaci, podobnie jak Polacy rozpoczęli eliminacje od drugiej rundy. Tam znaleźli się w siódmej grupie, mierząc się z Izraelem i Węgrami. Lekko mówiąc, nie mieli problemu, aby zameldować się w kolejnym etapie kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Najpierw pewnie pokonali u siebie reprezentację Węgier – 5:1. Następnie w dwumeczu z Izraelem, pozwolili sobie strzelić zaledwie jedną bramką, sami aplikując ich trzynaście. W delegacji pokonali ich – 7:0, a przed własną publicznością – 6:1. Na sam koniec, podzielili się punktami z Węgrami – 1:1, lecz przed tym spotkaniem byli już pewni awansu. W kolejnym etapie trafili do bardzo wyrównanej i ciekawej grupy, gdzie mierzyli się z Francuzami, Niemcami i Słowakami. Tutaj po losowaniu wydawać się mogło, że to Chorwaci powinni zająć pierwsze miejsce i uzyskać bezpośredni awans na futsalowy mundial. Rzeczywistość okazała się inna, bowiem to Francuzi okazali się najlepsi, tracąc tylko dwa punkty.

Chorwacja trzecią fazę eliminacji rozpoczęła od dwóch zwycięstw – 5:1 nad Niemcami i 4:0 przeciwko Słowacji. Później czekał ich dwumecz z Francuzami, który jak się okazało, wyłonił triumfatora całej grupy. Chorwaci ulegli najpierw 2:5, a następnie 1:2, czym pozbawili się szans na bezpośredni awans. Na sam koniec podobnie pokonali reprezentacj Niemiec i Słowacji, kolejno 4:0 i 4:2, co dało 12 punktów i pewną 2. pozycję w grupie.

W drugim barażu Holandia podejmować będzie Finlandię.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ