Futsal: Clearex dalej w grze, kolejny remis Piasta!

Ogromne emocje w ramach 28. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy za nami. Clearex nie powiedział ostatniego słowa po wygranej nad AZS UŚ, Dreman Opole w fatalnej dyspozycji na wiosnę. Niespodzianka w Bochni, Chojnice cały czas w grze o utrzymanie, wiele, wiele emocji przed nami na dwie kolejki przed końcem. Rekord Bielsko Biała wygrywa w Toruniu z małymi problemami, a Piast Gliwice remisuje w kolejnym spotkaniu z rzędu. Zapraszamy na podsumowanie tego co działo się na parkietach Fogo Futsal Ekstraklasy.

Clearex Chorzów vs AZS UŚ Katowice 6:4

Zmagania rozpoczęliśmy już w piątek od spotkania, które moim zdaniem śmiało można było nazwać hitem kolejki. Wybrałem się osobiście na to spotkanie i nie żałuję, bo było to prawdziwe święto futsalu w Chorzowie, doping na trybunach, spora liczba kibiców i zwycięstwo, które daję jeszcze szansę podopiecznym Rafała Krzyśki na utrzymanie. Po pierwszej połowie, gdy goście wygrywali już 1:4, myślałem, że wszystko stracone, ale w drugiej połowie na parkiet wyszedł Clearex taki jaki wszyscy chcieliby oglądać. Chęć gry, dominacja na parkiecie i koniec końców zwyciężyli oni w tym spotkaniu 6:4.

• Bramki dla Clearexu: Borkowski, Seget x2, Mizgajski, Brocki x2.
  • Bramki dla AZS: Golly, Lemes Soares Matheus x2, Piskorz.

Jagiellonia Białystok vs GI Malepszy Arth Soft Leszno 8:2

Obejrzeliśmy w tym spotkaniu aż 10 bramek, dzięki temu emocji na parkiecie w Białymstoku na pewno nie zabrakło. Muszę przyznać, że gospodarze na wiosnę radzą sobie świetnie, co zapewniło im awans do fazy play-off i 6 miejsce w tabeli. Futsal Leszno zdecydowanie zwolnił na koniec sezon i po porażkach z Dremanem, Red Dragons i właśnie Jagiellonią, muszą wziąć się w garść i dobrze przygotować do fazy play-off.

• Bramki dla Jagielloni: Lisowski x3, Cristian Camilo Neme Vargas x4, Skiepko
  • Bramki dla Leszna: Douglas Neutzling Ferreira, Siecla

Red Dragons Pniewy vs Dreman Opole Komprachcice 2:1

Red Dragons Pniewy we własnej hali podejmowali Dreman Opole Komprachcice z dwoma kadrowiczami w kadrze, mowa oczywiście o Błaszczyku i Hołym. Porażka w Pucharze Polski z Jagiellonią nie podcinała im skrzydeł i pokonali oni zawodników z Komprachcic 2:1. Trzeba powiedzieć, że goście zdecydowanie obniżyli loty w tej rundzie. Z drużyny top 4 spadli na miejsce 8 i prawdopodobnie w play-offach spotkają się z Rekordem.

• Bramki dla Red Dragons Pniewy: Błaszyk, Romero Amaro German
  • Bramka dla Dremanu: Felipe Deyvisson De Freitas

FC Reiter Toruń vs Rekord Bielsko Biała 3:5

Ekipa z Torunia dwoiła się i troiła, by urwać chociaż jeden punkt Rekordowi i do 10 minuty spotkania wychodziło im to bardzo dobrze, ponieważ prowadzili już 2:0. Następnie dwie złapane żółte kartk i bramka Matheusa Ferreiry wprowadziła dużo nerwowości w poczynaniach podopiecznych Łukasza Żebrowskiego i na przerwę schodzili już przy remisie 2:2. Druga połowa to już koncert Rekordu i pewna wygrana w tym spotkaniu i pewne 1 miejsce po rundzie zasadniczej.

• Bramki dla Reiter Toruń: Wojciechowski, Leszczak (sam), Mrówczyński
  • Bramki dla Rekordu: Zastawnik, Ferreira x3, Marek
źródło: twitter/FutsalEkstra

BSF ABJ Bochnia vs Red Devils Chojnice 2:4

Zawodnicy z Bochni od pewnego czasu zawodzą na całej linii, ostatni mecz wygrali 8 lutego z Legią w Warszawie i od tego czasu ciężko dostrzec jakiś pozytyw w grze. Odejście Klaudiusza Hirscha na pewno nie pomogło tej sytuacji, a wiele osób już widziało BSF, który w tym sezonie wystąpi w fazie play-off. Mimo wszystko był to udany sezon dla zawodników z województwa małopolskiego i teraz czas poukładać wszystko i w następnym sezonie powalczyć o jeszcze wyższą lokatę. Na pewno priorytetem będzie zatrzymanie w Bochni Minora Cabalcety. Mimo porażki w tym spotkaniu gospodarze cały czas znajdują się w top 10, natomiast dla gości jeszcze matematyczne szanse w walce o utrzymanie w Fogo Futsal Ekstraklasie.

• Bramki dla Bochni: Wędzony, Przybył
  • Bramki dla Red Devils: Pastars, Nehela x3

Constract Lubawa vs Legia Warszawa 5:2

Constract ostatnio przegrał w telewizyjnym spotkaniu z Lesznem, następnie odpadł z Pucharu Polski po dwóch świetnych spotkaniach z Rekordem, ale w Ekstraklasie cały czas zajmuje 2 miejsce w tabeli i już myślami jest przy spotkaniu z 7 ekipą sezonu zasadniczego. W Lubawie w niedzielę wszystko wyglądało tak jak należy, doping, przyjazd kibiców gości i wygrana z Legią 5:2. Na pewno są to główni faworyci do mistrzostwa Polski w tym sezonie.

• Bramki dla Constractu: Sendlewski, Adriano, Feliz, Kriezel, Jankowski
  • Bramki dla Legii: Jarosz, Davidson Silva

Piast Gliwice vs AZS UW Darkomp Wilanów 1:1

Ostatnie spotkanie 28 kolejki zmagań Fogo Futsal Ekstraklasy to mecz Piast Gliwice z AZS UW Darkomp Wilanów. Trzeba powiedzieć, że to spotkanie zakończyło się niespodziewanym wynikiem 1:1 i jest to drugi remis z rzędu podopiecznych Orlando Duarte. Nie wiadomo czy to mały kryzys, czy myślami zawodnicy są już w fazie play off, tego dowiemy się na pewno w ostatniej kolejce i hitowym domowym spotkaniu z Rekordem Bielsko Biała.

• Bramka dla Piasta: Vinicius Lazzaretti
  • Bramka dla AZS UW Darkomp Wilanów: Michał Klaus

Autor: Kamil Węgrzyk