Fenomenalna Magda Linette! Polka zagra o ćwierćfinał Australian Open!

Magda Linette gra dalej! Polska tenisistka po raz pierwszy w swojej karierze awansowała do 4. rundy turnieju Wielkiego Szlema. 30-latka zdołała pokonać faworyzowaną Ekaterinę Alexandrovą i o ćwierćfinał zawalczy z Caroline Garcią – zwyciężczynią zeszłorocznego turnieju WTA Finals.

Kapitalna Magda Linette rozpracowała wyżej notowaną rywalkę

Linette już w pierwszym secie pokazała to, co w przeszłości często zawodziło. Silną psychikę. Nawet gdy rywalka zdołała przełamać serwis Magdy, Polka nie załamała się i szybko ruszyła do odrabiania strat. Alexandrova serwowała na 4:2, a kilkanaście minut później przegrała 3:6. Kapitalny scenariusz, który dał Linette wiarę, że to może być jej dzień.

Wytrzymanie presji w drugim secie

Pierwszy set był bardzo dobry w wykonaniu Polki, ale w drugim było już nieco trudniej. Linette w pierwszych dwóch gemach oddała rywalce ledwie 2 punkty, dwukrotnie przełamując jej serwis. Magda była w transie. Jednak przy wyniku 5:2 Ekaterina odrobiła stratę do 5:4. Ostatecznie Magda nie pozwoliła rywalce na sprawienie niespodzianki w tym secie i zwyciężyła 6:4, pokazując silny charakter w trudnym momencie. Nie ukrywamy, od dawna czekaliśmy na moment, w którym potwierdzi swój wielki potencjał i wydaje się, że w końcu to się dzieje. Serce się raduje, widząc Magdę w tak doskonałej dyspozycji. Świadomą swoich umiejętności i konsekwentnie realizującą założenia. Brawo!

M. Linette – E. Alexandrova 2:0 (6:3, 6:4)