Fantastyczny Ja Morant znów wyróżniony – zawodnicy tygodnia NBA

Jak co tydzień NBA wybrało po jednym zawodniku z każdej z konferencji, którzy zasłużyli na wyróżnienie nagrodą Player of the Week. 

Konferencja Zachodnia – Ja Morant (Memphis Grizzlies)

Ostatnim zawodnikiem, który obronił tytuł Player of the Week, był Giannis Antetokounmpo (a wydarzyło się to w marcu zeszłego roku). Tym razem dokonała tego gwiazda Memphis Grizziles  i nie może to nikogo dziwić. Morant po raz kolejny rozegrał fantastyczny tydzień, w którym jego drużyna ani razu nie przegrała. Grizzlies przedłużyli swoją serię wygranych do dziewięciu. Najlepszy występ lider Niedźwiadków zaliczył przeciwko Nets. W Barclays Center na Brooklinie zdobył aż 36 punktów.

REKLAMA

Niesamowicie często udostępnianym zagraniem Moranta z tego tygodnia był jego fantastyczny blok na Avery’m Bradley’u. Rozgrywający Grizziles poleciał dwoma rękami do bloku tak wysoko, że niemal złapał piłkę wysoko nad obręczą. Nie bez powodu jest porównywany do Derricka Rose’a z jego sezonu w 2011 roku, w którym zdobył MVP.

Źródło: @NBA/Twitter

Statystyki: 25 ppg, 6.3 rpg, 6.8 apg

Konferencja Wschodnia – Fred VanVleet (Toronto Raptors) 

VanVleet – podobnie jak Ja Morant – przeprowadził swoją drużynę przez miniony tydzień bez żadnej porażki. Jeden z głównych bohaterów Toronto w finałach z 2019 roku otrzymał – po odejściu Kyle’a Lowry’ego – zadanie wprowadzenia Raptors do play-offs jako lider drużyny. Na ten moment dobrze spisuje się w tej roli, ponieważ Dinozaury są na siódmym miejscu w Konferencji Wschodniej. Kanadyjczycy mają też szansę załapać się do pierwszej szóstki (nie byłyby więc potrzebne play-iny).

Najlepszy występ VanVleet zaliczył przeciwko Jazz, w którym to meczu zdobył triple-double (37 pts, 10 reb, 10 ast). W spotkaniu z Pelicans trafił natomiast aż osiem trójek, a mecz zakończył z 32 „oczkami”. O tym jak dobry był to tydzień w wykonaniu rzucającego obrońcy Raptors, mogą świadczyć też statystyki. W tym sezonie zaliczał on średnio 23 punkty na mecz, a w minionym tygodniu było to aż 30.3 pts.

Źródło: @NBA/Twitter

Statystyki: 30.3 ppg, 4.8 rpg, 6,5 apg 

Już za tydzień zapraszamy na omówienie występów kolejnych graczy tygodnia w NBA. 

Aut.: Julian Cieślak-Sokołowski  

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ