Erling Haaland z wejściem smoka po kontuzji

Norweski napastnik BVB, Erling Haaland, doznał kontuzji mięśnia lędźwiowego pod koniec października — tuż po meczu przeciwko Ajaxowi, który był rozgrywany w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z tego powodu zawodnika ominęło aż 7 kolejnych, klubowych spotkań. Haaland został natomiast zgłoszony do kadry meczowej na dzisiejszy mecz z Wolfsburgiem. Zaczął na ławce rezerwowych z założeniem, że nie jest gotowy na większą ilość minut gry, ale przy dobrych wiatrach może pokusić się o wejście na boisko.

Wymarzony powrót, na który wszyscy czekali

W 73. minucie Haaland zmienił 22-letniego Holendra, Donyella Malena, który pod jego nieobecność zgarnął dość sporą ilość czasu w pierwszym składzie Borussii. Tydzień temu w końcu udało mu się zdobyć swoją pierwszą bramkę w Bundeslidze, a w dzisiejszym starciu wpisał się na listę strzelców — po raz drugi w tym sezonie.

Erling wybiegł na murawę przy korzystnym dla jego drużyny wyniku 2:1. Zespół Marco Rose chciał po prostu spokojnie dociągnąć bezpieczny wynik do końca, bez zbędnych fajerwerków. Nie takie rzeczy przy Norwegu. Chłopakowi wystarczyło zaledwie 8 minut, by strzelić pierwszą bramkę po powrocie do zdrowia. Wejście smoka zostało okraszone 10. bramką w tym sezonie Bundesligi. Cóż, nie musieliśmy długo czekać. Czyżby zapowiedź walki przed Der Klassikerem?

Z rzeczy mniej poważnych, ale wywołujących równie podobny uśmiech na twarzy (no, chyba że akurat jesteś kibicem „Wilków”), koniecznie musicie zobaczyć celebrację Haalanda po zdobytym golu…