Duże zmiany w sztabie reprezentacji Polski w skokach narciarskich

Polski Związek Narciarski ogłosił sztaby trenerskie kadr narodowych w skokach narciarskich. Główną posadę utrzymał Thomas Thurnbichler, ale na pozostałych stanowiskach doszło do sporych roszad.

REKLAMA

Powroty i zmiany

Do kadry A w roli asystenta pierwszego trenera wraca Maciej Maciusiak. W ostatnim czasie był Koordynatorem Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Do sztabu szkoleniowego również dołącza Arvid Endler – specjalista odpowiedzialny za wsparcie szkolenia fazy lotu. Całkowite zmiany czekają również skoczków z kadry B. Po tym, jak PZN ogłosił rozstanie z dwójką czeskich trenerów prowadzących zaplecze polskich skoków było jasne, że zobaczymy w sztabie nowe twarze. Teraz ogłoszono, iż za kadrę B będzie odpowiadać dotychczasowy asystent Thomasa Thurnbichlera, Wojciech Topór. Asystentem trenera Kadry Narodowej B zostanie Krzysztof Biegun. Pierwszy z wymienionych otrzymał spory kredyt zaufania, bowiem w minionym sezonie polscy skoczkowie z kadry B spisywali się bardzo słabo i konieczne będzie odbudowanie ich dobrej dyspozycji. W kadrze juniorów nie doszło do żadnej zmiany. Głównym trenerem pozostanie Daniel Kwiatkowski.

Do Thomasa Thurnbichlera dołącza jako asystent Maciej Maciusiak. Myślę, że to niespodzianka. Mamy też kolejną osobę w sztabie. Arvid Endler przychodzi do nas „prosto” z tunelu aerodynamicznego ze Szwecji. Arvid będzie nam pomagał i wspierał naszych zawodników, jeśli chodzi o samą fazę lotu. Czeka go dużo pracy nie tylko w kadrze A, ale również w B i juniorskiej.

Prezes PZN Adam Małysz, materiały prasowe PZN
źródło: X/pzn_pl

Kamil Stoch z indywidualnym trenerem?

Ogłoszenie sztabów trenerskich zbiegło się w czasie z pogłoskami o potencjalnej współpracy Kamila Stocha z indywidualnym trenerem. Ku zaskoczeniu wielu miałby nim zostać Michal Doleżal – były trener polskich skoczków, a ostatnio asystent Stefana Horngachera w reprezentacji Niemiec. Dotychczas PZN dementował te doniesienia medialne, aż do teraz. Rafał Kot potwierdził, iż prowadzone są rozmowy na temat potencjalnej współpracy Stocha z Doleżalem. W rozmowie z WP Sportowe Fakty stwierdził, że nie odpowiadają mu metody trenerskie Czecha, ale na koniec najważniejszy jest w tym wszystkim sam Kamil Stoch. Jeśli on jako doświadczony skoczek dogaduje się z byłym selekcjonerem i czuje, że pomoże to mu odbudować się po trudnym sezonie to należy stworzyć dobre rozwiązanie. Na oficjalne ogłoszenie przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać.

źródło: X/JablonskiFilip3

SZTABY TRENERSKIE KADR NARODOWYCH POLSKI NA SEZON 2024/25

Thomas Thurnbichler – główny trener Kadry A
Maciej Maciusiak – asystent trenera Kadry A
Mathias Hafele – trener techniczny
Paweł Gurbisz – fizjoterapeuta
Arvid Endler – specjalista ds. szkolenia fazy lotu
Krzysztof Miętus – asystent techniczny trenera Kadry A, przygotowanie bazowe.  

Wojciech Topór – główny trener Kadry B
Krzysztof Biegun – asystent trenera Kadry B
Zbigniew Klimowski – asystent trenera Kadry B, przygotowanie bazowe.  

Daniel Kwiatkowski
 – główny trener Kadry Juniorów
Grzegorz Miętus – asystent trenera przy SMS Zakopane
Mariusz Chrapek – trener SMS Zakopane
Robert Mateja – asystent trenera przy SMS Szczyrk
Sławomir Hankus – trener SMS Szczyrk

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ