Decyzje FIFA w sprawie wrześniowego meczu Brazylia-Argentyna

FIFA wydała oświadczenie w sprawie meczu Brazylia-Argentyna w eliminacjach do Mistrzostw Świata, który został przerwany przez interwencję brazylijskiego sanepidu. Jej decyzje mogą dziwić i pokazują, że nie na wszystko byli przygotowani.

Przerwany mecz

Spotkanie rozgrywano 5 września 2021 roku, jednak wstrzymano je już po kilku minutach. Na boisku pojawili się agenci sanepidu oraz policja. Całe zamieszanie było spowodowane protokołem covidowym. Kilku zawodników z Argentyny (Emiliano Buendia, Emiliano Martinez, Giovani Lo Celso i Cristian Romero) przybyło na zgrupowanie z Anglii. Jeszcze w poprzedni weekend brali oni udział w meczach swoich drużyn w Premier League. Na miejscu jednak zadeklarowali, że byli w Argentynie i Wenezueli, ale nie w Anglii.

REKLAMA
Źródło: FootballFunnys/twitter

Według ówczesnych przepisów powinni poddać się w Brazylii kwarantannie. Z tego powodu Canarinhos nie powołali na to zgrupowanie zawodników występujących w Anglii. Argentyńczycy jednak tego nie zrobili, dodatkowo trzech z nich wyszło na mecz z Brazylią w pierwszym składzie. Po zamieszaniu próbowano wznowić mecz, ale bez tych 4. zawodników. Na to nie zgodzili się Argentyńczycy, którzy ostatecznie opuścili boisko.

Kontrowersyjne decyzje

Na decyzje FIFA wobec całego zajścia musieliśmy czekać niemal 5 miesięcy. Już sam czas podejmowania ich budzi pewne wątpliwości. Same decyzje też budzą dużo kontrowersji. Oto one:
– Nowe miejsce i termin rozegrania meczu zostanie ustalone przez FIFA.
– Brazylijski Związek Piłki Nożnej otrzymał karę w wysokości 550 tysięcy franków szwajcarskich
– Argentyński Związek Piłki Nożnej otrzymał karę w wysokości 250 tysięcy franków szwajcarskich.
– dodatkowo na dwa mecze zostali zawieszeni czterej argentyńscy zawodnicy: Emiliano Buendia, Emiliano Martinez, Giovani Lo Celso i Cristian Romero. Ma to mieć związek z Międzynarodowym Protokołem Meczowym FIFA.

Źródło: fifamedia/twitter

Bardziej poszkodowana w całym zajściu jest Argentyna. Problemem jednak jest to, że mecz został wstrzymany przez organizacje rządowe. Należy też dodać, że konfederacja południowoamerykańska (CONMEBOL) nie widziała przeciwwskazań w występ zawodników przybywających w Anglii. Problem był znacznie głębszy i nie wynikał tylko i wyłącznie z działań jednego czy drugiego związku. FIFA natomiast zdecydowała się ukarać oba z nich, dodatkowo nakładając karę na samych zawodników.

Bardzo długo musieliśmy czekać na jakiekolwiek decyzje. Dodatkowo mówi się, że mecz decyzją FIFA może odbyć się poza Ameryką Południową. Najprawdopodobniejszym miejscem jest Katar. FIFA tymi decyzjami na pewno nie zakończy dyskusji o tym wydarzeniu.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,217FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ