Cristiano Ronaldo z zaskakującą klauzulą. Może odejść z Al Nassr, ale tylko do jednego klubu

Cristiano Ronaldo może w kolejnym sezonie zagrać w Newcastle. Brzmi jak fikcja? Na wstępie musimy zapalić wyraźną lampkę ostrzegawczą — sami mamy spore wątpliwości co do tego typu plotki. Hiszpańska „marca” wydaje się jednak wiarygodnym źródłem, które zaskakiwało we wcześniejszych tygodniach, łącząc Portugalczyka z transferem do Arabii Saudyjskiej. Tamta plotka okazała się prawdą, a dziś na portalu pojawia się kolejny ciekawy wątek. Cristiano podpisując umowę z Al Nassr miał zadeklarować, że chciałby jeszcze powalczyć w Lidze Mistrzów. Taka opcja jest możliwa… pod jednym warunkiem.

REKLAMA

Jeśli Newcastle zdoła awansować do Champions League, Arabowie zgodzą się na wypożyczenie Ronaldo do angielskiego klubu

Za wszystkim stoją właściciele „Srok” – Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskich. Marca nie podaje jak długie miałoby być wypożyczenie do drużyny z Premier League, ale sugestia jest wyraźna. Cristiano jest do dyspozycji Arabów — a w ich interesie powinna być promocja Newcastle. Jednocześnie, jeśli Portugalczyk będzie w stanie dalej grać na wysokim poziomie, rozsądne będzie pozwolenie mu, by potwierdzić swoją klasę w Champions League. Ronaldo wierzy, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tych rozgrywkach. Odbuduje się w lidze arabskiej, przejdzie na wypożyczenie do Newcastle i wróci do Al Nassr. W teorii nie jest to głupi pomysł. Thierry Henry będąc zawodnikiem New York RB, również miał możliwość miesięcznego wypożyczenia do Arsenalu, więc w przeszłości takie akcje miały już miejsce.

źródło: twitter/DeadlineDayLive

Na ten moment traktujemy informacje czołowego hiszpańskiego portalu piłkarskiego jako ciekawostkę. Brzmi sensacyjnie, ale nie będziemy zaskoczeni, jeśli taki scenariusz zostanie wprowadzony w życie. Wartość wizerunkowa Cristiano jest obecnie równie wielka (a może większa?) jak wartość sportowa. Nawet gdyby miał założyć koszulkę Newcastle na kilka hitowych spotkań, powrót Ronaldo do Premier League, a może występ w jakimś hicie Ligi Mistrzów byłby wielkim wydarzeniem.

Sourcemarca
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,651FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ