Bramkarski talent z Legii Warszawa przejdzie testy w Napoli

Jak podaje włoski portal serieANews.com, istnieją bardzo duże szanse na kolejnego Polaka w SSC Napoli. Do Piotra Zielińskiego i Huberta Idasiaka może dołączyć bowiem 17-letni Antoni Wodzicki – aktualny bramkarz Legii U19.

REKLAMA

Wodzicki miałby pojawić się na zgrupowaniu młodzieżowej drużyny neapolitańczyków. Przez jakiś czas trenowałby z zespołem, żeby trenerzy mogli ocenić jego umiejętności. Jeśli wypadnie pozytywnie, polski golkiper podpisałby kontrakt z Azzurri. Generalnie wszystko wskazuje na to, że włoscy szkoleniowcy już teraz mają bardzo dobrą opinię o potencjale bramkarskim Antoniego i zakontraktowanie go wydaje się być formalnością.

17-latek to chłopak z rocznika 2005. Mimo młodego wieku, już teraz dysponuje doskonałymi warunkami fizycznymi – mierzy 198 cm i waży 89 kg. Do Legii trafił w ubiegłym roku, wcześniej bramkarskiego rzemiosła uczył się w Escoli Varsovia i SEMP Ursynów. W legijnej drużynie występującej w Centralnej Lidze Juniorów rozegrał jak dotąd 3 mecze.

Oprócz Piotra Zielińskiego, w kadrze Napoli znajduje się też Hubert Idasiak. 20-letni golkiper trafił na południe Włoch w 2018 roku z Akademii Piłkarskiej Pogoń Szczecin. Idasiak trenuje co prawda z pierwszą drużyną, ale występuje wyłącznie w Primaverze (lidze młodzieżowej).

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,648FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ