Artur Jędrzejczyk z urazem – mundial pod znakiem zapytania

W sobotnim meczu przeciwko Jagielloni Białystok Artur Jędrzejczyk opuścił murawę już w przerwie. Początkowo podawano tylko tyle, że to kontuzja kostki. Dziś natomiast popularny „Jędza” przeszedł bardziej szczegółowe badania, które wykazały uszkodzenie więzadeł stawu skokowego.

źródło: Legia Warszawa

Jego kostka jest bardzo spuchnięta. Wiemy jednak, że Jędrzejczyk tak łatwo się nie podda. To walczak, który ma w sobie wiele pozytywnej energii. Tą energią dzieli się także z kolegami z drużyny. Zobaczymy, ile potrwa rehabilitacja. Mam nadzieję, że wróci do nas jak najszybciej

Kosta Runjaić na pomeczowej konferencji prasowej
REKLAMA

Informacja ta jest o tyle ważna, że Jędrzejczyk znalazł się we wstępnej, szerokiej kadrze reprezentacji Polski na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Oprócz 34-latka, selekcjoner znalazł także miejsce dla innego stopera Legii Warszawa – Maika Nawrockiego.

Ostateczną listę piłkarzy, którzy polecą na mundial, Czesław Michniewicz poda do wiadomości 10 listopada. To raptem za 11 dni… Można więc powiedzieć, że doświadczony obrońca rozpoczyna wyścig z czasem. Media spekulowały nawet, że „Jędza” był niemal pewniakiem do wyjazdu. Trener Michniewicz bowiem bardzo docenia doświadczenie turniejowe oraz uniwersalność zawodnika. W końcu ten może obskoczyć wszystkie pozycje w defensywie.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,652FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ