Artur Jędrzejczyk przedłużył kontrakt z Legią Warszawa!

Jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii Legii Warszawa, wieloletni kapitan klubu i reprezentant Polski Artur Jędrzejczyk podpisał nowy kontrakt do końca sezonu 2023/2024.

Artur Jędrzejczyk jest jednym z najważniejszych zawodników Legii w ostatniej dekadzie. Sześć tytułów Mistrza Polski, pięć krajowych Pucharów, udział w dwóch fazach grupowych Ligi Europy UEFA – to największe sukcesy podczas jego kariery w stołecznym klubie. 

REKLAMA

Z 332 meczami znajduje się na 10. miejscu wśród piłkarzy najczęściej występujących w brawach Legii. Przy Łazienkowskiej zadebiutował w lipcu 2006 roku w meczu o Superpuchar Polski. Przez blisko 17 lat zdobył wielkie uznanie wśród kibiców za wysoką, równą formę, jakość piłkarską i wierność klubowi.

 Radość po podpisaniu nowego kontraktu z Legią jest ogromna. Oczywiście dziękuję za zaufanie, które okazał mi cały klub. To zasługa wszystkich ludzi na co dzień pracujących na sukcesy Legii – prezesa, dyrektora sportowego, trenera, ale też kolegów z drużyny. Wszystkie osoby związane z naszym klubem wiedzą, jakim jestem zawodnikiem, ale przede wszystkim – jakim jestem człowiekiem. Bardzo się cieszę, że mogę zostać u siebie, w swoim domu. Nawet gdyby pojawiły się inne propozycje – Legia zawsze będzie na pierwszym miejscu.

Artur Jędrzejczyk na temat podpisania nowej umowy z Legią.

Z reprezentacją Polski był na trzech wielkich turniejach: UEFA Euro 2016, Mistrzostwach świata FIFA 2018 i 2022. W biało-czerwonych barwach rozegrał łącznie 41 meczów.

Prawdziwy legionista o najdłuższym stażu w zespole, po którym nie widać upływu czasu. Artur unika kontuzji, nadal ma dużo jakości i należy do czołowych obrońców PKO Bank Polski Ekstraklasy, o czym świadczy również powołanie do kadry na mundial w Katarze. To duża wartość mieć w zespole tak doświadczanego i oddanego klubowi zawodnika o mocnym charakterze.

komentuje Jacek Zieliński, dyrektor Legii.
Sourcelegia.com
SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    107,878FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ