Anwil Włocławek z historycznym sukcesem dla polskiego basketu!

Anwil Włocławek – klub, który nie jest na ten moment pewny awansu do fazy play-offy w ekstraklasie koszykarskiej, osiągnął właśnie niebywały sukces w Europie. Koszykarze polskiej drużyny pokonali w dwumeczu francuski Cholet i sięgnęli po Puchar Europy FIBA Historyczny sukces dla Włocławka, ale także dla polskiego basketu!

Pierwszy mecz odbył się równo tydzień temu w hali Mistrzów we Włocławku, gdzie zwycięstwo (81:77) po rollercoasterze w końcówce odniósł brązowy medalista poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi. Punkty dla Anwilu w tym spotkaniu zdobywali:

Greene IV 20, Sanders 16, Williams 12, Sobin 9, Moore 8, Nowakowski 7, Petrasek 7, Łączyński 2.

Rottweilery grały w weekend spotkanie ligowe przeciwko Treflowi Sopot, które wygrali 81:73, odnosząc przy tym 10 zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Z kolei Cholet odpoczywał.

Dzisiejsze starcie od samego początku stało na bardzo wysokim poziomie

Bardziej agresywni na boisku byli włocławianie przez co, zespół z Francji do przerwy aż 14-krotnie podchodzić do linii rzutów osobistych, gdzie pomylili się tylko trzykrotnie. Do tego trafili 11/15 prób z pozycji dwupunktowych, co dało im minimalne prowadzenie do przerwy (42:37). Anwil z kolei najbardziej zagrażał zza łuku, gdyż zdobyli z tego elementu gry 18 punktów. Pierwsza połowa to niewątpliwy popis gry rozgrywającego Choletu — Dominika Artisa, zdobywcy 17 punktów.

źródło: twitter/FIBAEuropeCup

Po zmianie stron za odrabianie minimalnych strat wziął się Anwil, który ponownie okazał się bezlitosny z linii 6.75, trafiając 5 na 8 prób, co dało prowadzenie przed ostatnimi 10 minutami 58:57. Nie obyło się bez prawdziwej nerwówki w końcowych fragmentach rywalizacji. Decydujący cios zadał Anwil w ostatnich sekundach rywalizacji, dzięki czemu klub z Włocławka sięgnął po Puchar Europy FIBA!

Ogromny słowa uznania dla sztabu szkoleniowego i zawodników Anwilu Włocławek!

źródło: twitter/Anwil_official

CHOLET 78:80 ANWIL WŁOCŁAWEK

Dla Anwilu punktowali: Sanders 20, Williams 16, Greene IV 11, Moore 10, Sobin 8, Petrasek 7, Nowakowski 4, Łączyński 4.

Autor: Marcin Boroch (SBC Portal Sportowy)