Aleksander Zniszczoł na podium w Lahti!!!

Aleksander Zniszczoł zajął trzecie miejsce w konkursie indywidualnym w Lahti. Zwyciężył Jan Hoerl, a drugi był Peter Prevc. Jest to pierwsze polskie podium w tym sezonie Pucharu Świata.

Dobra drużynówka, a potem powrót do słabości

Po udanym konkursie drużynowym w wykonaniu naszych reprezentantów liczyliśmy, że Polacy przełożą dyspozycję na niedzielne zmagania indywidualne. Nie zawiedliśmy się tylko w przypadku Aleksandra Zniszczoła, który po pierwszej serii był na świetnej drugiej pozycji. Dobrze skaczący w sobotę Kamil Stoch i Piotr Żyła kompletnie zawiedli. Wyprzedził ich nawet 52-letni Noriaki Kasai, który ponadto awansował do „30”, czym wyśrubował po raz kolejny swój własny rekord. Liderem na półmetku rywalizacji był Jan Hoerl, który drugiego Zniszczoła wyprzedzał zaledwie o 1,5 pkt. Trzecie miejsce zajmował Peter Prevc. Ten z kolei do Polaka tracił tylko 0,1 punktu. Gdyby mało było ścisku w tabeli warto odnotować, że noty czołowej dziewiątki różniły się maksymalnie o pięć punktów. Zwiastowało to niesamowitą walkę o zwycięstwo i podium, a to wszystko z udziałem Zniszczoła.

źródło: X/Eurosport_PL

Doczekaliśmy się polskiego podium?

Druga, podobnie jak pierwsza odsłona upłynęła pod znakiem silnych podmuchów wiatru, które raz po raz przerywały rywalizacje. W tej serii błysnął chociażby Manuel Fettner, który dzięki próbie na 134 metry zaliczył spory awans w tabeli. To co najistotniejsze z perspektywy polskiego kibica działo się na sam koniec. Aleksander Zniszczoł, który był wiceliderem poleciał 129,5 metra, dzięki czemu pierwszy raz w karierze wskoczył na podium Pucharu Świata, a dokładnie na najniższy stopień. Zwyciężył Jan Hoerl, a drugie miejsce zajął kończący karierę Peter Prevc. Bardzo długo czekaliśmy na pierwsze polskie podium w tym sezonie. „Olek” wielokrotnie kręcił się w okolicach podium, ale w jego finałowych próbach górę brał stres i nerwy. Ten negatywny trend udało się odwrócić w niedzielnych zawodach, w których Zniszczoł wytrzymał presję i w końcu mamy powody do radości. Japoński weteran Noriaki Kasai zajął 28. miejsce.

źródło: X/pzn_pl

Teraz karawana Pucharu Świata uda się do Norwegii na morderczy turniej Raw Air.