Aleksander Zniszczoł marnuje szansę na podium w Zakopanem!

Stefan Kraft wygrał niedzielny konkurs indywidualny w Zakopanem na zakończenie cyklu PolSKI Turniej 2024 i zaprowadził swoją reprezentację po zwycięstwo w całym turnieju. Najlepszy występ tej zimy zaliczyli Polacy, a najwyżej z nich – Aleksander Zniszczoł – zajął 11. miejsce, mimo że po pierwszej serii plasował się tuż za podium.

Sędziowie pozwolili na dalekie loty

Na skoczni w Zakopanem panował wiatr w plecy, który przekraczał metr na sekundę. Sędziowie odważnie ustawili belkę aż na 20 stopniu i trzeba powiedzieć, że jury stworzyło świetne warunki do rywalizacji, a skoczkowie raz po raz zbliżali się do rozmiaru skoczni usytuowanego na 140 metrze. Na półmetku rywalizacji liderem był Stefan Kraft, który wyprzedzał swojego rodaka Jana Hoerla i trzeciego Anze Laniska. Na fantastycznej czwartej lokacie znajdował się Aleksander Zniszczoł, dzięki próbie na 141,5 metra. Do podium tracił zaledwie 1,4 pkt, więc wszystko mogło się wydarzyć. Po raz pierwszy w tym sezonie aż sześciu Polaków zdołało awansować do finałowej odsłony. Na 13. lokacie sklasyfikowano Pawła Wąska, 15. był Dawid Kubacki, Kamil Stoch zajmował 20. pozycję, a 27. był Maciej Kot, dla którego to pierwsze punkty tej zimy. Niemal do końca o awans drżał Piotr Żyła, ale finalnie zajął 29. miejsce.

źródło: X/Eurosport_PL

Przebudzenie Polaków

W kończącej PolSKI Turniej serii oglądaliśmy świetną rywalizację o zwycięstwo w konkursie, ale i w całym cyklu, bowiem o końcowy triumf walczyły reprezentacje Austrii i Słowenii. Ostatecznie konkurs wygrał Stefan Kraft, drugie miejsce zajął Andreas Wellinger, a podium uzupełnił Anze Lanisek. Cały turniej zasłużenie zwyciężyli Austriacy. Niestety zawiódł Aleksander Zniszczoł, który po słabym skoku spadł na 11. pozycję. Pozostali Polacy w drugiej odsłonie potwierdzili dobrą dyspozycję i licząc sumarycznie zaliczyli najlepszy konkurs tej zimy. Swoje pozycje w trzeciej dziesiątce utrzymali Piotr Żyła i Maciej Kot. Lepiej zaprezentowali się Dawid Kubacki i Kamil Stoch, którzy kolejno uplasowali się na 12. i 17. pozycji. Słabszy skok oddał Paweł Wąsek, przez co spadł na 22. miejsce. Kolejny raz tej zimy nie udało się zdobyć lokaty w pierwszej dziesiątce.

Już w następny weekend odbędzie się najważniejsza impreza tego sezonu. Na skoczni w Kulm/Bad Mitterndorf odbędą się Mistrzostwa Świata w lotach.