To koniec EURO dla Mbappe? Francuz przejdzie operację

Bardzo możliwe, że największa gwiazda reprezentacji Francji nie zagra już meczu na EURO 2024 rozgrywanym w Niemczech. Kylian Mbappe w końcówce meczu z Austrią doznał źle wyglądającej kontuzji nosa. Złamanie jest prawdopodobnie bardzo poważne, a Francuz podda się operacji w szpitalu w Düsseldorfie. Prognozy przy takich kontuzjach nie są optymistyczne i zakładają nawet 2-3 tygodnie przerwy.

Ogromny pech Mbappe

Cała sytuacja miała miejsce w 86. minucie starcia z Austrią. Francja miała rzut wolny na skraju pola karnego i Mbappe walczył o piłkę po dośrodkowaniu. Francuz jednak po próbie oddania strzału trafił też nosem w bark nadbiegającego Kevina Danso. Napastnik natychmiast upadł na murawę i podniósł się z niej dopiero po pomocy udzielonej mu przez sztab medyczny. Chwilę później został zmieniony przez Oliviera Giroud i udał się prosto do szatni.

Już pierwsze doniesienia mówiły o złamanym nosie. Mbappe prosto ze stadionu udał się karetką do szpitala, gdzie miały zostać podjęte kolejne kroki. Podczas konferencji pomeczowej Didier Deschamps, selekcjoner kadry Francji, mówił, że Kylian ma najprawdopodobniej złamany nos. Później Francuska Federacja Piłkarska potwierdziła te doniesienia, dodatkowo informując, że Mbappe przejdzie operację w szpitalu w Düsseldorfie.

Kolejne informacje mówiły o bardzo poważnym złamaniu nosa. Według doktora Angela Martina z Radio Marca Francuza oprócz operacji mogą czekać nawet 3 tygodnie bez możliwości ruszania nosem. W telewizji L’Equipe były lekarz reprezentacji Francji Fabrice Bryand mówił, że Mbappe może nie wystąpić już na EURO w Niemczech, a minimalny czas przerwy dla zawodnika w przypadku operacji będzie wynosił 10 dni.

AKTUALIZACJA

Jak podał Fabrice Hawkins, po badaniach przeprowadzonych w szpitalu w Düsseldorfie zdecydowano się nie przeprowadzać operacji. Potwierdzono złamanie nosa, jednak nie tak poważne, jak wcześniej sądzono. Kolejne decyzje podejmie sztab reprezentacji Francji, z zastrzeżeniem, że nie powinni podejmować ryzyka. Francuz raczej nie zagra w piątkowym meczu z Holandią. Decyzja co do występu w trzecim meczu fazy grupowej zostanie podjęta później.