ZAKSA wygrywa! Pierwszy krok w kierunku półfinału Ligi Mistrzów wykonany

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023 obrońca tytułu i aktualny mistrz Polski, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzon-Koźle wygrywa w pięciu setach z finalistą poprzednich dwóch edycji i aktualnie trzecią drużyną włoskiej ekstraklasy Itasem Trentino!

Rozpoczęło się to wszystko pięknie, ponieważ drużyna prowadzona przez Tuomasa Sammelvuo już na samym początku za sprawą świetnego Aleksandra Śliwki wypracowała sobie przewagę, która pozwoliła aktualnym mistrzom Polski mimo nerwowej końcówki wygrać premierową partię tego starcia. I choć ZAKSA drugiego seta rozpoczęła równie dobrze, co tego poprzedniego, to niestety najważniejsze piłki należały już do rywala z Trydentu, który za sprawą ataków Daniele Lavii oraz Mateja Kazijskiego doprowadził do remisu.

Jeśli szukacie przykładu deja vu, to trzecia partia rywalizacji w Kędzierzynie-Koźlu nadaje się idealnie. ZAKSA grała dobrze, miała przewagę i wszystko w swoich rękach, ale koniec końców musiała ponownie uznać wyższość rywala. Świetnie grał Riccardo Sbertoli, a decydujący cios w tym secie zadał Donovan Dzavoronok, który pojawił się tylko na chwilę, a w polu serwisowym po świetnym ciosie wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Kędzierzynianie nie poddali się. Te dwie końcówki i niestety zły początek czwartego seta nie zgasił woli walki niedawnego zdobywcy Pucharu Polski. Śliwka skończył dwie ważne piłki, blok dołożył niewidoczny dziś Paszycki, a na sam koniec Bartosz Bednorz zamknął wszystko w polu serwisowym! ZAKSA wróciła i doprowadziła do tie breaka!

To wszystko, co najważniejsze w tym meczu rozpoczęło się dla nas wspaniale. Kędzierzynianie już na samym początku prowadzili (5:0), kilka chwil później było już (8:3) i to nasza drużyna miała wszystko w swoich rękach. Kędzierzynianie wypracowanej przewagi z początku tie-breaku z rąk nie wypuściła i za sprawą drugiej piłki meczowej pokonała u siebie Itas Trentino!

ZAKSA wróciła z dalekiej podróży i pokonała w pełni zasłużenie trzecią drużynę ostatnich mistrzostw Włoch

W rywalizacji o półfinał wszystko jest jeszcze otwarte, ale przewagę w Trydencie po tak wielkim zwycięstw przed własną publicznością będą mieli podopieczni Tuomasa Sammelvuo!