Youssoufa Moukoko pójdzie śladem Lewego? Napastnik BVB łączony z Bayernem

Youssoufa Moukoko jest jednym z tych młodych piłkarzy, którzy mogą wiele zyskać w trakcie zbliżających się mistrzostwa świata. Siedemnastoletni napastnik Borussii Dortmund rzutem na taśmę wywalczył miejsce w kadrze Niemiec. Hansi Flick rozważa go podobno w kontekście gry w pierwszym składzie, co zasugerował niedawny sparing z Omanem. Jednocześnie, przed Youssoufą trudna decyzja dotycząca przyszłości. Jeszcze niedawno sugerowano, że przedłuży kontrakt z BVB — obecny wygasa z końcem sezonu. W ostatnich dniach pojawiły się jednak głosy, że zainteresowanie jego usługami wykazuje Bayern Monachium.

Nie byłby to pierwszy raz, gdy Bayern wykorzystuje kończący się kontrakt gracza Borussii

Wystarczy w tym miejscu przytoczyć Roberta Lewandowskiego, który zmienił pracodawcę po wygaśnięciu umowy. Oczywiście, Moukoko to bardzo młody zawodnik, a zarazem — mógłby idealnie pasować do Bawarczyków. Już jest wyceniany na 30 milionów euro, za chwile przetestuje swoje możliwości na mundialu. Mimo że nawet w Dortmundzie nie miał pewnego miejsce w składzie, kluby będą walczyły o jego usługi. Sam Youssoufa pytany o swoją przyszłość stwierdził, że czuje zaufanie trenera Borussii i dobrze się czuje w Dortmundzie. Żadnej deklaracji nie chciał jednak składać, a przecież o możliwym odejściu z klubu mówiono już… w styczniu 2022 roku.

Moukoko przekonywany przez Neuera

REKLAMA
źródło: twitter/iMiaSanMia

Zastanawiające, że w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej, głos zabrał Manuel Neuer. Gdy Moukoko został zapytany o plany na przyszłość, bramkarz Bawarczyków wtrącił się, mówiąc „przejdź do Bayernu”. Czy klub z Bawarii spróbuje ściągnąć do siebie młodego niemieckiego napastnika? Bądźmy szczerzy, taki scenariusz wydaje się bardziej niż możliwy. Bayern szuka przecież napastnika, a ściągnięcie perspektywicznego Niemca byłoby strzałem w dziesiątkę. Pytanie, czy Moukoko przekona się do takiego pomysłu? Nie wykluczamy, że liczna grupa piłkarzy Bayernu powołanych na mundial „sugeruje” mu tego typu rozwiązanie. O zainteresowaniu Mistrza Niemiec wspominał niedawno Gerard Romero. Coraz więcej wskazuje na to, że Moukoko jest kuszony przez Bayern. Paradoksalnie, jeśli błyśnie na mistrzostwach świata, klub z Bawarii jeszcze mocniej może zawalczyć o jego usługi, a Borussia nie będzie miała wiele do powiedzenia. Historia lubi się powtarzać.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,220FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ