Wyprzedaż w Villarrealu! Tottenham „kradnie” Danjumę Evertonowi

Dzieje się w ostatnich dniach zimowego okienka transferowego. Kilka dni temu Fabrizio Romano podawał informacje według których Arnaut Danjuma miał trafić na wypożyczenie do Evertonu. Cała operacja miała być już na finiszu lecz w ostatniej chwili do gry wkroczył Tottenham. Klub z Londynu zamierza przechwycić holenderskiego napastnika. Do Premier League przeniesie się również inny napastnik Villarrealu – Nicolas Jackson. 21-letni Senegalczyk ma trafić do Bournemouth za 23 mln euro + 2,5 mln w bonusach.

Everton w opłakanym stanie odrzucony przez Danjumę

Zainteresowanie ze strony Tottenhamu, którego pozycja rynkowa i zaplecze finansowe są znacznie potężniejsze, zmieniły sytuację Danjumy o 180 stopni. Nie pomogło również odejście Franka Lamparda, a teraz negatywna aura wokół ekipy The Toffees może się jedynie pogorszyć. Jeśli Kogutom uda się zakontraktować w ten sposób gwiazdę Villarrealu, to byłby znakomity i bardzo sprytny ruch z ich strony. Walczący o miejsce w top 4 zespół Antonio Conte potrzebuje bowiem piłkarzy ofensywnych „na wczoraj”.

REKLAMA

Villarreal pozbywa się niepotrzebnych piłkarzy

Zarówno Arnaut Danjuma jak i Nicolas Jackson jeszcze do niedawna stanowili ważny punkt Żółtej Łodzi Podwodnej. Jednakże od czasu odejścia Unaia Emery’ego do Aston Villi i zmiany trenera na Quique Setiena, wartość obu napastników dla hiszpańskiej drużyny zmalała. Stąd próba zarobienia jak największej kwoty jeszcze w trakcie zimowego okienka i podreperowania nieco klubowych finansów, które jak wiemy w przypadku członków LaLiga nie są w najlepszym stanie. Na usługi dynamicznego napastnika jakim jest Nicolas Jackson skusiło się Bournemouth – czerwona latarnia Premier League, zajmująca 18. miejsce w tabeli z 17. punktami na koncie. Młody Senegalczyk będzie miał za zadanie pomóc Wisienkom utrzymać się w najwyższej dywizji rozgrywkowej w Anglii.

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,068FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ