Wspaniałe Polki rozbijają mistrzynie świata! Świetna passa trwa

Polskie siatkarki kontynuują niesamowitą serię w Lidze Narodów 2024. W piątym spotkaniu tegorocznej edycji rozgrywek rywalkami biało-czerwonych były Serbki, czyli aktualne mistrzynie świata. Fenomenalna postawa naszych reprezentantek zaowocowała imponującym zwycięstwem. Podopieczne Stefano Lavariniego w kapitalnym stylu rozpoczęły turniej w amerykańskim Arlington!

Udany start

Premierowa partia spotkania przebiegała pod dyktando Polek. Od samego początku nasze reprezentantki przejęły kontrolę nad grą i pewnie budowały swoją przewagę (12-6). Skuteczna i cierpliwa ofensywa oraz pewna obrona zaowocowały deklasacją rywalek. Naturalną liderką naszej kadry była Magdalena Stysiak, która (bez niespodzianki) była najlepiej punktującą zawodniczką na parkiecie. Oczywiście, Polki miały moment zastoju, ale bardzo szybko uporały się z problemami. Zablokowany atak skrzydłowej z Serbii zakończył pierwszą partię (25-16).

REKLAMA

Waleczne Serbki

Porażka w poprzedniej partii wyraźnie rozjuszyła nasze rywalki. Serbki poprawiły ofensywę, zaczęły również wykorzystywać każde nasze potknięcie. Pierwszy raz w spotkaniu nasze rywalki objęły prowadzenie (9-11). Zaniepokojony Lavarini poprosił o czas, który okazał się skuteczny (17-13). Niestety Polki popełniały coraz więcej błędów, a Serbia konsekwentnie grała swoją siatkówkę na kontrze (18-19). Ostatecznie zawodniczki z Bałkanów „dowiozły” swoje prowadzenie do końca i wyrównały stan spotkania po zablokowaniu Magdy Stysiak (23-25).

Polska górą!

W trzeciej partii Polki miały problemy na początku, ale w miarę rozwoju seta napędzały się. W formie pozostawały Stysiak, dobre piłki wystawiała Wenerska i Wołosz, skutecznie kończyła Natalia Mędrzyk. Solidna siatkówka naszego zespołu zaowocowała wysokim zwycięstwem i deklasacją rywalek 25-18.

Ostatnia odsłona meczu to zdecydowanie najbardziej wyrównana batalia tej nocy. Po wyrównanym początku Serbki złapały wiatr w żagle i objęły prowadzenie 12-15. Po przerwie na życzenie Stefano Lavariniego Polki wróciły na właściwe tory i odrobiły straty (15-15). W szalonej i zaciętej końcówce lepsze okazały się biało-czerwone i po zablokowaniu Mirkovic zakończyły spotkanie!

Bilans Polek w VNL? 5/5 wygranych spotkań!

Polska 3:1 Serbia (25-16, 23-25, 25-18, 25-22)

SPRAWDŹ TAKŻE
Więcej
    REKLAMA
    108,066FaniLubię

    MOŻE ZACIEKAWI CIĘ